0
Subota 02.01.2010.
22:02

Žigić doneo pobedu Valensiji

Napadač fudbalske reprezentacije Srbije Nikola Žigić doneo je prvu pobedu Valensiji u novoj 2010. godini.

Srpski igrač je zatresao mrežu u 93. minutu susreta 16. kola Primere protiv Espanjola kod kuće i postavio konačan rezultat - 1:0. Nakon slavlja zbog postignutog gola, Žigić je skinuo dres bacio se u publiku, a sudija mu je dodelio žuti karton.

Iako je u igru ušao u 65. minutu, Žigić je uspeo da postigne gol u sudijskoj nadoknadi i tako svom timu na "Mestalji" donese veoma važne bodove u borbi za titulu prvaka Španije od koje se "slepi miševi" još uvek ne odriču.

Valensiji je ovo deveti trijumf iz 16. mečeva, i sada ima osam bodova manje u odnosu na vodeću Barselonu.

Barselona je na svom terenu osvojila samo bod protiv Viljareala, 1:1. Iako su domaćini poveli već u 7. minutu preko Pedra Rodrigeza, gosti se nisu predavali i izjednačenje im je doneo Torijos u 51. minutu.