22:28

Real i Barsa ubedljivi pred "El Klasiko"

Fudbaleri Reala i Barselone ostvarili su ubedljive pobede na mečevima 14. kola španske Primere, pred veliki naredni španski derbi "El Klasiko", koji je na programu narednog vikenda u Madridu.

Ronaldo nastavio golgetersku seriju

Fudbaleri madridskog Reala savladali su u Hihonu domaći Sporting sa 0:3 u utakmici 14. kola Primere, čime su zabeležili 10. uzastopnu pobedu u šampionatu.

Anhel di Marija je u 35. minutu postigao vodeći gol, a vođstvo je duplirao Kristijano Ronaldo u 65, dok je konačan rezultat postavio Marselo u nadoknadi vremena. Domaćin je inače utakmicu završio sa igračem manje, jer je u 80. minutu isključen Sebastijan Egueren.

Real je ovi trijumfom ostao na tri boda prednosti uz utakmicu manje u odnosu na Barselonu, koja je na svom "Nou Kampu" ubedljivo savladala ekipu Levantea 5:0.

Sesk Fabregas je postigao dva pogotka u 4. i 33. minutu, a po jedan gol dali su Isaku Kuenki, Lionel Mesi i Aleksis Sančez.

Ekipa Rasinga iz Santandera na svom stadionu je savladala Viljareal sa 1:0 i, makar do nedelje, pobegla sa poslednjeg mesta na tabeli. Jedini strelac na meču bio je Stuani u 28. minutu.