0
Nedelja 27.11.2011.
20:42

Siti ostao neporažen i na "Enfild Roudu"

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija odigrali su nerešeno na "Enfildu" 1:1 i tako podelili bodove u derbi meču 13.kolu engleske Premijer lige.

Oba pogotka viđena su u prvom poluvremenu. Lider prvenstva poveo je preko Vensana Kompanija u 31. minutu, ali samo 100 sekundi kasnije usledilo je izjednačenje, kada je Džolijana Leskota zakačila lopta, promenila pravac i tako prevarila golmana Sitija Džoa Harta.

Za pobedom ipak mogu više da žale domaći zbog nekoliko propuštenih prilika u finišu meča. Liverpul u poslednjih 20 minuta imao igrača više, posle isključenja Marija Balotelija zbog dva žuta kartona.

Domaći su pojačali pritisak sa igračem više, pa je Suarez u 88. minutu imao veliku priliku da donese pobedu svom timu, međutim Hart je odlično reagovao. Kazna je umalo usledila minut kasnije, kada je Silva posle kontranapada napravio pometnju u odbrani domaćih, Reina je istrčao, ali je napadač gostiju oklevao i na kraju slabo šutirao u blok koji su na gol liniji napravili fudbaleri Liverpula.

Međutim, prava uzbuđenja pred golom gostiju usledila su u nadoknadi vremena, kada je golman gostiju Hart bio pod pravom kanonadom udaraca domaćih, ali je uspeo da sačuva svoj gol i spasi svoj tim prvog poraza u šampionatu.

Siti je posle ovog derbija zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Junajted, koji je u subotu takođe remizirao protiv Njukasla na svom stadionu 1:1.

Liverpul se sa 23 boda, nalazi ispred Arsenala na šestoj poziciji.