0
Nedelja 27.11.2011.
18:10 >> 23:21h

Inter jedva do pobede, Palermo bolji od Fiorentine

Na mečevima 12. kola italijanske Serije A fudbaleri Intera savladali su na gostovanju Sijenu 1:0 golom Kastanjosa u 90. minutu, dok je Palermo slavio protiv sa Fiorentine rezultatom 2:0.

Inter je odigrao slab meč, ali je na kraju uz dosta sreće stigao do bodova. Favorit gotovo nije stvorio šansu, ali je na kraju mlađani Kastanjos u 90. minutu savladao oporavljenog golmana Brkića za velika tri boda koja su pripala "neroazurima".

Fiorentina je zaustavljena na Siciliji, pa srećni bod protiv Milana nije dobio potvrdu za novog trenera Delija Rosija. Palermo ih je načeo golom Mikolija, a onda je Iličić posle loše procene Boruca postavio konačnih 2:0. Nastasić je u finišu zamenio Paskvala, dok je Ljajić odigrao poslednjih 25 minuta i imao jedan dobar pokušaj.

Ćezena je posle Bolonje, stigla do druge vezane pobede i to na svom stadionu gde je savladala Đenova sa 2:0. Odluka je pala u poslednjih 20 minuta, kada je najpre Mutu sa penala savladao nekadašnjeg klupskog kolegu golmana Freja, a onda je Rumun pokazao kakav je majstor i izvanrednim udarcem je postavio konačnih 2:0.

Bolonja je vodila na Sardiniji golom Di Vaja, ali je Danijele Konti spasao Kaljari poraza za konačnih 1:1.

Juventus je i dalje prvi nakon što je u sinoćnjem derbiju u Rimu savladao Lacio 0:1, a u poslednjem meču dana, aktuelni šampion Milan pobedio je Kjevo sa 4:0, čime su izbili na drugu poziciju odmah iza Juventusa sa samo bodom zaostatka.

Šampion Italije je već u prvom poluvremenu završio posao. Prvo je Tijago Silva proslavio kapitensku traku golom u sedmom minutu. Sedam minuta kasnije još jedna lopta u mreži Veroneza. Ibrahimović je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, ostalo je neminovnost, njegov 100. gol u Italiji.

Do poluvremena poker Milana. Prvo je Pato posle pola sata povisio na 3:0. Nad Brazilcem je napravljen penal u finišu prvog dela, a Ibrahimović postiže drugi gol za konačnih 4:0.