0
Subota 26.11.2011.
18:28 >> 21:02h

Junajted i Arsenalu po bod, Čelsi ubedljiv

Mančester Junajted je ponovo propustio priliku da osvoji kompletan bodovni plen kod kuće, pošto je remizirao 1:1 sa Njukaslom.

Izvukao bod "đavolima"

Bod sa "Teatra snova" odneo je Njukasl koji je po ko zna koji put u sezoni imao mnogo sreće. Domaćin je promašio veliki broj prilika, poveo je na startu drugog dela golom Ernandeza koji je promašio veliki broj prilika. Šampion će imati primedbi na suđenje, pošto su "Svrake" izjednačile iz nepostojećeg penala. Strelac je bio neizbežni Demba Ba.

Do kraja je bla opsada gola Tima Krula, koji je odigrao sjajan meč. Simpson je sa gol linije izbacio loptu nakon šuta Ernandeza, a treba napomenuti da je Njukasl u drugom poluvremenu igrao bez isključenog Gutijereza.

Totenhem je sada na dva boda iza Junajteda sa mečom manje. Primili su prvi gol od Bagija ali su Adebajor sa dva gola i Džermejn Defo doneli novi trijumf "pevcima".

Čelsi je odmah na startu načeo Vulverhemtpon, posle toga je sve bilo lakše - 3:0.

Teri je glavom matirao Henesija, da bi Staridž i Mata pobedu učinili ubedljivom. Uz gol, odlični Španac je pripremio prva dva pogotka. Milijaš je počeo meč, zamenio ga je Ebanks Blejk već u prvom poluvremenu.

Nakon pet uzastopnih pobeda, Arsenal nije uspeo da savlada Fulam, već je odigrao nerešeno 1:1 Gosti su stigli do vođstva, nakon što je u želji da interveniše ispred Risea, Vermelen zatresao svoju mrežu. Ipak, Vermelen se iskupio, postigao je izjednačujući gol, ali je Fulam sačuvao 1:1 i odneo bod sa "Emirejtsa".

U ostalim mečevima, Everton je sa igračem više odneo bodove sa "Riboka" 0:2, Vigan je iznenadio Sanderlend 1:2, a u sudaru novajlija Norič je iskoristio činjenicu da je KPR bio jako oslabljen i stigao do novog trijumfa 2:1.