0
Subota 26.11.2011.
15:13

Ubedljive pobede Vojvodine i Novog Pazara

Fudbaleri Vojvodine deklasirali su sa 4:0 ekipu BSK-a u Borči u okviru 13. kola Jelen super lige, a Novi Pazar je na svom terenu nadigrao Slobodu sa 4:0.

U prvim subotnjim mečevima 13. kola Super lige ubedljive pobede od 4:0 ostvarili su igrači Vojvodine i Novog Pazara, OFK Beograd sa 1:0 slavio protiv Metalca, dok je Javor u Ivanjici bio bolji od kulskog Hajduka sa 2:1.

Fudbaleri Vojvodine su posao u Borči završili još u finišu prvog poluvremena. Prvo je Oumaru fauliran u šesnaestercu BSK-a, penal je sigurno izveo Merebašvili i doneo vođstvo Voši u 35. minutu utakmice. Dva minuta pre kraja prvog dela igre, Petar Škuletić je iskosa sa nekih pet metara krunisao sjajnu akciju svog tima i povećao prednost – 0:2.

U drugom delu meča, gosti su nastavili tamo gde su stali. Oumaru je u 52. minutu pokazao koliko je brz, prestigao je svog čuvara, stuštio se u kazneni prostor Borčana i savladao nemoćnog Kovačevića. U 60. minutu u strelce se upisao i Bojović, koji je odlično ispratio centaršut Abubakara i zakucao glavom loptu u mrežu.

Ovim trijumfom Novosađani su pretekli Slobodu na tabeli JSL i izjednačili se sa Kragujevčanima, koji svoj meč 13. kola igraju u nedelju.

Sloboda je pretrpela težak poraz u Novom Pazaru rezultatom 4:0. Meč se igrao pred praznim tribinama, a anonimna dojava da je postavljena bomba na stadionu Novog Pazara izazavala je kraći prekid, ali se posle intervencije pripadnika MUP-a ispostavilo da se radi o lažnoj dojavi, pa je meč nastavljen.

Nepoznata osoba prijavila da je postavljena bomba, što je izazvalo prekid meča u 11. minutu. Fudbaleri i jedne i druge ekipe su se povukle sa terena, dok su kontradiverzione jedinice MUP-a Srbije pregledale teren i zaključile da nema eksplozivne namere.

Sjajni domaćini, lišeni pomoći navijača, odigrali su najbolji meč ove sezone i slavili velikom razlikom. Vušljanin sa penala je doneo prednost Pazarcima, do poluvremena su Hadžibulić i Ademović doneli 3:0, a tačku je stavio Stojanović u finišu meča.

Fudbaleri Javora savladali Kuljane sa 2:1 i potvrdili da su u usponu forme. OFK Beograd je golom Popovića u 67. minutu ostvario trijumf protiv Metalca, koji je I definitivno jedan od glavnih kandidata za ispadanje iz Super lige Srbije.

Preostala tri meča kola igraju se u nedelju, a sastaju se Smederevo i Spartak Zlatibor voda, Borac i Rad, i Radnički 1923 i Jagodina.