0
Nedelja 20.11.2011.
19:20

Liverpul pobedio Čelsi u Londonu

Fudbaleri Liverpula pobedili su Čelsi rezultatom 2:1 na "Stamford bridžu" u derbiju 12. kola Premijer lige i to golom Glena Džonsona tri minuta pre kraja utamice.

Utišao "Stamford Bridž" tri minuta pre kraja utakmice - Glen Džonson

Poveo je Liverpul u 34. minutu golom Maksija Rodrigeza, a domaćin je izjednačio u 55. preko rezerviste Daniela Staridža.

Trener "plavaca" Andre Viljaš Boaš poslednjih deset minuta u igru je "gurnuo" nekadašnje igrače Liverpula Fernanda Toresa i Raula Meirelješa kako bi pokušao da se domogne kompletnog bodovnog plena, ali se pokazalo da je upravo bivši igrač Čelsija, Glen Džonson rešio pobednika svojim golom u 87. minutu.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je u redovima domaćina ceo meč.

Čelsi je ostao na četvrtom mestu, sa 22 boda iz 12. susreta, dok su "crveni" napredovali na šesto mesto, ali sa istim brojem bodova kao i današnji rivali.

Na prvom mestu je Mančester Siti koji je u subotu naneo prvi poraz Njukaslu 3:1, dok je drugi Junajted koji je golom Ćićarita pobedio na gostovanju Svonsiju 0:1.