0
Nedelja 20.11.2011.
18:45 >> 22:54h

Juventus pobedom preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Juventusa ubedljivo su pobedili ekipu Palerma na domaćem terenu rezultatom 3:0, čime su ponovo preuzeli vrh tabele italijanske Serije A.

Đuzepe Matri

Nove bodove "Staroj dami" doneli su Pepe svojim golom u 20 minutu meča, Matri početkom drugog dela u 48. minutu i Markizio 15 minuta kasnije.

Fudbaleri Parme savladali si na domaćem terenu ekipu Udinezea 2:0. Tim porazom "male zebere" za koje nastupa i naš Dušan Basta prepustile su vrh tabele Juventusu, koji sada ima 22 boda, isto koliko i Lacio, ali bolju gol razliku.

Domaći su poveli preko Biabianija u 68. minutu, dok je pitanje pobednika na ovom meču rešio Đivinko sa bele tačke u 76. minutu.

Fudbaleri Ćezene pobedili su kao gosti ekipu Bolonje sa 0:1. Poslednja ekipa na tabeli je tako stigla do prve pobede u šampionatu u ovoj sezoni, a jedini strelac bio je Parolo u 84. minutu meča.

U poslednjem meču dana Roma je pobedom nad Lećeom 2:1, izbila na petu poziciju italijanskog šampionata. Golove na rimskom "Olimpiku" postigli su Miralem Pjanić i Fernando Gago, dok je za goste strelac bio Bertolaći.

Sinoć u mečevima 11. kola Lacio je odigrao nerešeno u Napulju 0:0, Fiorentina je odigrala nerešeno protiv Milana 0:0, a pobedu je zabeležio Inter protiv Kjeva rezultatom 2:1.