1
Subota 19.11.2011.
17:58 >> 20:45h

Partizan "petardirao" Borac iz Čačka

Fudbaleri Partizana ubedljivo su pobedili čačanski Borac rezultatom 5:1, dok je Vojvodina pobedila Smederevo sa 2:0 u okviru mečeva 12. kolu Jelen Superlige.

Odlična igra Partizana pred "večiti derbi"

Aktuelni šampion Srbije ostvario je i 10. uzastopnu pobedu u Jelen Superligi, čime su sačuvali prednost od četiri boda u odnosu na Crvenu zvezdu koja je ranije danas trijumfovala na gostovanju u Jagodini 1:3.

Partizan je od starta meča krenuo ofanzivno što mu se isplatilo već u 16. minutu, kada je sjajni Marković posle odlične akcije sapleten pred kaznenim prostorom gostiju. Slobodan udarac sa 18 metara izveo je Nemanja Tomić koji je sjajno prebacio živi zid i savladao nemoćnog golmana Milojevića za 1:0.

Crno-beli su u 32. minutu udvostručili prednost, a gol je postigao najbolji igrač ovog meča mladi Lazar Marković. Napadač 'crno-belih' je prošao pored dva igrača gostiju i snažnim šutem loptu poslao kroz noge golmana Milojevića, čime je upisao svoj šesti pogodak u šampionatu.

Tri minute kasnije Borac je kaznio promašaje domaćih igrača i smanjio na 2:1. Čačani su iskoristili trenutak opuštanja u odbrani Partizana, pa je Zočević sjajno proigrao Radivojevića kojem nije bilo teško da savlada Stojkovića.

Partizan je i dalje napadao tražeći sigurniju prednost pred finiš meča, a u tome je uspeo u 65. minutu, kada je Vukić posle odlične akcije zatresao mrežu.

Meč je definitivno rešen 12 minuta kasnije. Posle dobre akcije po levoj strani, Tomić dobija loptu na drugom kraju kaznenog prostora, i na maestralan način lob udarcem postiže svoj drugi gol na meču za 4:1.

'Crno-beli' su dokrajčili goste petim golom koji je u 85. minutu postigao bek Borca Mladenović. On je nesigurno reagovao i lopta se od njegove noge odbila u gol.

Na stadionu "Karađorđe" u Novom Sadu ekipa Vojvodine je pobedila Smederevo sa 2:1. Već u 11. minutu 'lale' su povele golom Brane Ilića, a tačku na pobedu stavio je Stevanović u 88. minutu meča.

Sloboda - Metalac 4:1 (2:1)
(Kovačević 34, Tijago 43, 59, Kasalica 67 - Svojić 24)
OFK Beograd - Radnički 1923 1:3 (0:0)
(Takač 8 - Milošević 67, Spalević 78, 90)
Jagodina - Crvena zvezda 1:3 (1:1)