0
Subota 12.11.2011.
23:11

Lampard srušio "crvenu furiju"

U prijateljskom susretu na ''Vembliju'', reprezentacija Engleske savladala je evropskog i svetskog šampiona Španiju rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Frenk Lampard početkom drugog poluvremena.

Frenk Lampard sa saigračima proslavlja pobedonosni pogodak

Prvo poluvreme nije donelo veća uzbuđenja, po jedna prilika na obe strane, ali je već početak drugog poluvremena doneo i gol.

Milner je izveo slobodan udarac sa leve strane, Daren Bent je šutirao glavom i pogodio stativu, a Lampard se našao na pravom mestu i sa gol linije prosledio loptu u mrežu za 1:0.

To je bio i gol odluke, ali je do kraja utakmice viđeno još nekoliko solidnih prilika.

U 56. minutu Vilja je propustio priliku za izjednačenje posle lepe akcije sa Inijestom. Deset minuta kasnije Rodvel i Velbek su lepo kombinovali, ali nisu uspeli da dupliraju prednost svog tima.

Na drugoj strani ponovo Vilja preti u 73. minutu, kada je pogodio okvir gola, ali ne i mrežu. Do kraja su gosti imali još nekoliko prilika, ali je Engleska uspela da sačuva stečenu prednost.

Španija je ovim porazom nastavila niz neuspešnih rezultata protiv vodećih evropskih reprezentacija, pošto je izgubila od Portugala i Italije od kada je 2010. godine osvojila Svetsko prvenstvo.

Selektor "gordog albiona" Fabijo Kapelo izjavio je da su ga 'neki novi klinci' impresionirali.

''Za mene je najvažnije da sam video odlične partije Rodvela, Velbeka, Džonsa, pa i Vokera...Oni su zaista sjajni mladi igrači i oni će biti veoma važni za nas uoči predstojećeg Evropskog prvenstva. Osim toga, bilo je veoma važno pobediti svetskog prvaka'', ocenio je Kapelo i dodao:

''I naši centralni bekovi su takođe večeras sjajno odigrali, Leskot i Jagielka su zaista bili izvanredni, a Skot Parker neverovatan. On je veoma važan fudbaler za nas, ispred poslednje linije odbrane", zaključio je italijanski stručnjak.

Kasiljas izjednačio Zubizaretin rekord po broju nastupa

Golman fudbalske reprezentacije Španije Iker Kasiljas izjednačio je danas rekordni broj nastupa za nacionalni tim, pošto je zaigrao u prijateljskom susretu sa Engleskom na Vembliju.

Kasiljas ima 30 godina, a za reprezentaciju je debitovao 2000. godine. Danas mu je bio 126. nastup za selekciju svetskog i evropskog šampiona. Time je izjednačio rekord koji je postavio još jedan golman, Andoni Zubizareta u periodu od 1985. do 1998. godine.