0
Nedelja 06.11.2011.
21:34

Pobeda Totenhema, Bolton i Vulvs pobegli sa dna

Na nedeljnim mečevima 11. kola Premijer lige fudbaleri Totenhema pobedili su u gostima Fulam sa 1:3, Bolton je pobedio Stouk sa 5:0, dok je Vulverhempton savladao Vigan rezultatom 3:1.

Strelac prvog gola na "Krejven Kotidžu" - Geret Bejl

Najzaslužniji za pobedu Totenhema bio je golman Bred Fridel, koji je sjajnim odbranama zadržao svoj tim u vođstvu. "Pevci" su poveli sa 2:1 golovima Gareta Bejla i Arona Lenona, a onda je 40-godišnji golman Totenhema, najstariji igrač u ligi, odbranio pokušaje Muse Dembelea, Krisa Bejrda, Klinta Dempsija, Bobija Zamore i Bredea Hangleanda, čime je zadržao vođstvo svog tima.

Ovo je Totenhemu bila sedma pobeda u poslednjih osam utakmica i sada zaostaje za Čelsijem samo zbog gol razlike. Obe time imaju po 22 boda, ali Totenhem ima utakmicu manje.

Rednap: Doktori mi zabranili da mislim na fudbal

Menadžer Totenhema Hari Rednap rekao je da se nada da će se što pre vratiti fudbalu, iako su mu lekari rekli da "ne sme da razmišlja o tome naredne četiri nedelje" posle operacije srca.

"Lekari su mi rekli da ne smem da razmišljam o fudbalu narednih četiri-pet nedelja, ali ću videti. Nadam se da ću se vratiti i ranije", rekao je Rednap.

Ekipu Totenhema trenutno vode pomoćnici Kevin Bond, Džo Džordan i Klajv Alen.

Bolton se revanširao Stouku za prošlosezonski poraz u polufinalu FA Kupa od takođe 5:0. Ovo je ekipi bila treća pobeda u sezoni i sada je na 18. mestu, i fali mu bod da izađe iz opasne zone. Sa po dva gola istakali su se Klasnić i Igls, dok je prvi gol u 2. minutu postigao Kevin Dejvis.

Vulvsi su se posle pobede nad Viganom popeli za četiri mesta i sada su 13. Viganu je ovo bio osmi uzastopni poraz u šampionatu.

Domaćin je poveo preko Džejmija O'Hare, a onda je Emerson Bojs oboren u šesnaestercu Vulvsa i Ben Votson je stavio loptu na "kreč". Iako je Vejn Henesi odbranio prvi šut, lopta se srećno odbila pravo do Votsona i Vigan je imao 1:1. U nastavku Edvard u 55. i Vord u 66. minutu svojim golovima doneli su slavlje domaćim Vulvsima.