0
Četvrtak 03.11.2011.
21:50 >> 00:02h

Pregled fudbalske Lige Evrope

Na mečevima 4. kola Lige Evrope Legija je sa dva gola Miroslava Radovića pobedila Rapidom 3:1, PSV se uprkos remiju sa Hapoelom 3:3 plasirao u narednu fazu, Rubin je savladao Totenhem 1:0, Seltik bio bolji od Rena 3:1, dok je Atletiko odvalio Udineze 4:0.

Najefikasniji igrač Legije u Ligi Evrope - Miroslav Radović

Srpski fudbaler Miroslav Radović postigao je večeras dva gola u pobedi Legije na svom terenu protiv Rapida iz Bukurešta od 3:1 u 4. kolu Grupe C Lige Evropa.

Legija je povela golom Radovića u 54, a izjednačio je Felipe Tešeira u 65. minutu. Radović je doneo novu prednost Legiji u 69. minutu, a konačnih 3:1 postavio je Mihal Kučarčih u sudijskoj nadoknadi vremena.

Utakmicu su obeležila i dva crvena kartona. U 24. minutu isključen je igrač Rapida Dan Aleksa, a u 80. fudbaler Legije Januš Gol.

U istoj grupi PSV je na svom terenu odigrao nerešeno 3:3 sa Hapoelom iz Tel Aviva. PSV vodi na tabeli Grupe C sa deset bodova, Legija ima devet, Rapid ima tri, a Hapoel je poslednji sa jednim bodom.

Totenhem je priredio iznenađenje i to negativno, pošto je izgubio od Rubina u Kazanju 1:0, dok je u grupi A PAOK zabeležio uverljivu i očekivanu pobedu nad preslabim Šamrokom 1:3.

Kopenhagen je ispustio vođstvo nad Hanoverom 1:2 u grupi B, dok je Standard pobedio Vorsklu 1:3. U grupi F, Bilbao je nadigrao Salcburg 0:1, dok je PSŽ identičnim rezultatom pobedio Slovan, a jedini gol postigao je Havijer Pastore.

Lacio je u Rimu golom Brokija pobedio Cirih 1:1, a istim rezultatom Vorskla je savladala Sporting u grupi D. Stouk je pobedom u Tel Avivu nad Makabijem 1:2 na korak od plasmana u drugi krug, a Bešiktaš je minimalnom pobedom nad Dinamom 1:0 sada dospeo do druge pozicije u grupi E.

U derbi meču četvrtog kola grupe I Lige Evrope, Atletiko iz Madrida je pobedio italijanski Udineze ubedljivo rezultatom 4:0 (3:0). Golove za Atletiko postigli su Lopez u 7. i 12, Dijego u 37. i Falkao u 67.minutu.

U drugom meču grupe I Seltik je u Glazgovu dočekao Ren i slavio sa 3:1 (2:1). Gosti su poveli golom Manganea već u 2. minutu, ali se Seltik brzo vratio u meč. Pogotcima Stouksa u 30. i 43, te Hupera u 82. minutu domaći tim je stigao do vrednog trijumfa.

Ekipa Maribora je eliminisana iz grupe H "petardom" od Brage, dok je Birmingem penalom Kinga u 74. minutu nadoknadio minus protiv Briža i izborio 2:2. Nikola Žigić igrao je do 66. minuta kada je zamenjen.

Šalke je prokockao šansu da pobedi kiparski AEK-om 0:0, Steaua je trijumfom protiv Makabi Haife od 4:2 ponovo u igri za dalji plasman, a Tvente protiv Odenzea pobedio u finišu meča 3:2.

Fulam je bio ubedljiv protiv Visle 4:1, Anderleht je osigurao plasman dalje pošto je sa 3:0 savladao Šturm.