1
Utorak 01.11.2011.
23:01

LŠ: APOEL srušio Porta, Čelsiju bod u Genku

Na mečevima 4. kola Lige šampiona kipraski APOEL je nastavio sa velikim iznenađenjima, pošto je pobedio Porto u poslednjim sekundama meča na Nikoziji 2:1, Čelsi je odigrao nerešeno u Genku 1:1, Valensija je pobedila Leverkuzen 3:1, a Lionel Mesi je het-trikom overio Viktoriju u Plzenu 0:4.

Ludilo u Nikoziji - fudbaleri APOELA na pragu osmine finala Lige šampiona

Fenomenalni APOEL nastavio je sa senzacionalnim igrama u eliti, pošto je savladan Porto na Kipru rezultatom 2:1.

Almeida je u finišu prvog dela sa penala najavio trijumf, a Hulk je takođe sa "bele tačke" minut pre kraja meča doneo izjednačenje 1:1. Onda je usledio potpuni šok gostiju jer je Manduka u poslednjim sekundama utakmice, doneo neopisivu radost domaćih navijača, čiji je tim blizu istorijskog plasmana u osminu finala.

Fudbaleri Valensije ostali su u igri za osminu finala Lige šampiona, pošto su u 4. kola E grupe savladali na svom terenu Bajer iz Leverkuzena rezultatom 3:1.

Žonas je već u 10. sekundi, što je drugi najbrži gol u istoriji Lige šampiona, najavio trijumf "slepih miševa", koji su u drugom poluvremenu potvrdili Soldado i Rami. Kisling je doneo izjednačenje "farmaceutima" sredinom prvog dela.

U drugom meču Genk je uspeo da izbori remi protiv Čelsija (1:1) zadržavši tako šanse za plasman u Ligu Evrope na proleće. Ramirez je načeo domaćina u 26. minuitu, a onda je David Luis promašio penal u 40. minutu. Belgijanci su zaigrali bolje u drugom delu i u 61. minutu Vosen je doneo konačnih 1:1.

Lionel Mesi je sa tri gola u trijumfu Barselone nad Plzenom 4:0 ušao u istoriju kluba sa preko 200 golova, trenutno 202, a njegov tim je, uz Milan, već obezbedio plasman među 16 najboljih. Susret u Češkoj obeležio je i 200. meč Gvardiole na klupi Barse, kao i rekord Viktora Valdesa od 877 minuta bez primljenog gola.

Arsenal i Marsej su odigrali bez golova, dok je Dortmund minimalcem protiv Olimpijakosa 1:0 ostao u trci za daljnim plasmanom. jedini gol na meču postigao je Groskrojc u sedmom minutu.

U mečevima koji su ograni od 18 časova Milan je osvojio samo bod na gostovanju BATE-u 1:1, dok je Zenit pobedio Šahtjota 1:0.