0
Ponedeljak 28.12.2009.
18:08

Preokret Čelsija nakon ulaska Ivanovića

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Fulama rezultatom 2:1 (0:1) u meču 20. kola Premijer lige.

Fudbaleri lidera šampionata ekipe Čelsija na svom "Stamford Bridžu" su pobedili gradskog rivala tim Fulama rezultatom 2:1, iako su gosti vodili posle prvog poluvremena.

Ekipa sa "Krejven Kotidža" je priredila iznenađenje već u četvrtom minutu, kada se Mađar Zoltan Gera najbolje snašao u petercu domaćina i zakucao loptu iza leđa golama Petera Čeha.

"Plavci" su nakon bledih sat vremena igre zaigrali bolje, kada je u igru ušao srpski reprezentativac Branislav Ivanović, koji je fantastičnim centaršutom u 73. minutu pogodio u glavu najboljeg strelca ekipe Didije Drogbu. Samo pet minuta kasnije, domaćin je iskoristio nalet u igri, preko rezerviste Danijela Staridža koji je odličnu šutirao, a defanzivac Fulama Smaling je odbio loptu u sopstvenu mrežu za konačnih 2:1.

"Bilo bi ružno da nismo osvojili tri boda. U prvom poluvremenu smo bili bledi i nemoćni, ali smo u nastavku zaigrali kako treba. Teško je napraviti preokret u ovakvoj utakmici, ali srećom smo uspeli to da učinimo za samo nekoliko minuta", kaže trener "bluza" Karlo Anćeloti.

Čelsi je ovom pobedom završio 2009. godinu na prvom mestu šampionata sa 45 bodova, dok drugoplasirani Mančester Junajted ima 40 bodova, ali i meč koji u sredu igra na "Old Trafordu" protiv ekipe Vigana.

Fudbaleri Totenhema pobedili su Vest Hem rezultatom 2:0 u premijernoj utakmici 20. kola Premijer lige.

"Pevci" su do pobede u malom londonskom derbiju došli golovima Luke Modrića u 11. i Džermejna Defoa u 82. minutu, čime je stameni centarfor postao najbolji strelac lige sa 14 golova.

Ovom pobedom Totenhem se izjednačio sa Arsenalom na trećem mestu tabele, oba tima imaju po 38 bodova. Sa druge strane, Vest Hem je ostao na 18, i nalazi se na granici zone ispadanja.

Ekipa Birmingem je nastavila sa odličnim rezultatima, pa je u gostima nadigrala Stouk Siti sa 0:1. Pobedu gostima doneo je Žerom u 50. minutu, a tri boda zabeležio je i Everton koje je tek u završnici meča uspeo da slomi žilav otpor Barnlija. Prvo je Von u 83. doveo domaćina do 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Pijaner u zaustavnom vremenu.

Blekburn i Sanderlend su na "Ivud Parku" igrali bez pobednika 2:2, a golove za domaće postigli su Pedersen u 53. i Dijuf u 77, dok je oba gola za goste dao daren Bent u 52. i 65. minutu.

Fudbaleri Mančester Sitija zabeležili su drugu vezanu pobedu pod novim trenerom Robertom Manćinijem, a ovoga puta "građani" su sa 0:3 deklasirali Vulverhempton u čijim redovima nije bilo srpskog reprezentativca Nenada Milijaša.

Igrač utakmice bio je napadač Karlo Tevez, koji je zabio dva gola, a jednom je mrežu zatresao i Garido iz slobodnog udarca.