1
Nedelja 30.10.2011.
17:51 >> 23:51h

Mihajlović preživeo, Udineze bolji od Palerma

Fudbaleri Fiorentine savladali su Đenovu sa 1:0, a odlučujući pogodak postigao je Lazari posle akcije Jovetića i Paskvala krajem prvog poluvremena.

Trener "ljubičastih" Siniša Mihajlović je ovom pobedom produžio boravak na klupi tima iz Firence, koji je sada na desetom mestu Serije A sa 12 osvojenih bodova.

Za goste iz Đenove igrao je Boško Janković do 60. minuta, a u redovima "viole" nije bilo mesta za Adema Ljajića, dok je mladi Nastasić sedeo na klupi.

"Osim u mečevima sa Udinezeom i Juventusom, kada smo bili nadigrani, nismo imali sreće protiv Lacija i Katanije. Zaslužujemo više bodova nego što imamo. Žao mi je momaka što su dobili zvižduke posle utakmice, nisu zaslužili. Neka navijači zvižde, a mi napredujemo. Naravno, to nije dobro za tim, ali šta da se radi", rekao je Mihajlović posle meča.

I Udineze nastavlja sa pobedama, a ovoga puta pobeđen je Palermo rezultatom 1:0. Handanović je ostao ponovo nesavladan na "Friuliju", a meč je rešio neuništivi kapiten "zebreta" Antonio di Natale. Dušan Basta je centrirao a Di Natale je savladao nesigurnog golmana Corvasa, pa se Udineze vratio na drugo mesto, sa samo bodom manje od vodećeg Juventusa koji je u subotu pobedio Inter 1:2.

Na deobi druge pozicije su i fudbaleri Lacija koji su ubedljivo savladali ekipu Kaljarija na Sardiniji 0:3. Ključni period meča bio je finiš prvog poluvremena, kada su gosti iz Rima stekli osetnu prednost.

Najpre je mrežu domaćih pogodio Lulić u 39. minutu, a pet minuta kasnije Klose je duplirao prednost Lacija. Oba puta u ulozi asistenta bio je Sise. Konačan rezultat postavljen je u samom finišu meča, a strelac je bio Tomazo Roki.

Atalanta je golom Denisa povela u Bolonji, ali je Marko Di Vajo u pravom trenutku prekinuo post i u nadoknadi vremena prvog delu je izjednačio rezultat sa bele tačke. U nastavku domaći su golovima Gastona Ramireza i Lorije koji je došao iz Rome, stigli do prve pobede na svojoj "Dal'Ari" u ovom šampionatu - 3:1.

Leće i Novara su podelili bodove 1:1, domaćin je poveo golom Štrasera, a izjednačio je Rigoni sa penala. Tomović je odigrao čitav meč, Radovanović kod gostiju ušao u poslednjih 20 minuta.