0
Subota 22.10.2011.
22:40

Fiorentina i Juventus osvojili po bod kao domaćini

Fudbaleri Fiorentine ponovo nisu uspeli da ostvare pobedu, jer su u meču 8. kola Serije A odigrali 2:2 sa Katanijom, a istim rezultatom završen je i meč između Juventusa i Đenove.

Stevan Jovetić

Domaći su u Firenci dva puta vodili, a oba puta posle golova Stevana Jovetića na asistencije Muntarija i Vargasa, ali su Delvekio i Maksi Lopes golovima u finišu oba poluvremena izborili jedan bod.

Matija Nastasić ostao je na klupi, dok je trener Siniša Mihajlović isključen u završnici meča zbog žestokih prigovora glavnom sudiji.

Fiorentina je bila pojačana povratkom nekadašnjeg kapitena Rikarda Montoliva i prvog strelca tima Alberta Đilardina, mada je on igrao samo poslednjih šest minuta, ali su gosti ipak ostali neporaženi u Toskani.

"Ljubičasti" su poveli u 20. minutu kada je Montolivo osvojio loptu i proigrao Jovetića koji je snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora obradovao navijače. Gosti sa Sicilije izjednačili su u finišu prvog dela igre preko Đenara Delvekija. On je posle kornera uspeo da savlada Boruca.

Glavni sudija počeo je da ljuti domaće igrače u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada su igrači Siniše Mihajlovića tražili penal zbog igranja rukom Lodija. Ipak, 'viola' u 62. minutu ponovo stiže do prednosti, a i ovaj gol postigao je Jovetić koji je sjajnim udarcem sa oko 20 metara savladao golmana Anduhara.

Usledila su dva promašaja gostiju, ali su Sicilijanci pogodili iz trećeg puta. Gužva u kaznenom najviše je odgovarala iskusnom Lopesu koji je utišao “Artemio Franki“.

Dvostruki strelac Alesandro Matri

U drugom meču italijanskog šampionata koji je odigran u subotu Juventus je remizirao protiv Đenove rezultatom 2:2.

Oba gola za "staru damu" postigao je Alesandro Matri u 6. i 58. minutu, ali su gosti iz Đenove preko Rosija u 31, i Karaćola u 85. minutu ipak izvukli jedan bod.