0
Subota 22.10.2011.
16:32

Partizan savladao Javor u Ivanjici

Fudbaleri Partizana savladali su Javor u Ivanjici rezultatom 2:0 u derbiju 9. kola Jelen Superlige, dok je Vojvodina sa 4:0 deklasirala Hajduk iz Kule. Kragujevački Radnički i dalje ne zna za poraz.

Vodeći gol za Partizan postigao je sve bolji i traženiji Lazar Marković u poslednjim sekundama prvog poluvremena, dok je konačan ishod postavio iskusni Zvonimir Vukić u 62. minutu.

Trener crno-elih Aleksandar Stanojević istakao je da je zadovoljan svim segmentima igre Partizana, te sa dva gola na gostovanju gde su 'crno-beli' u prošlosti teško stizali do gola.

“Ovo je bilo vrlo teško gostovanje za nas. Zadovoljan sam pobedom, mogu reći i igrom, što smo stvarali šanse, što smo postigli dva gola na teškom gostovanju i mogli da postignemo još nekoliko, mislim da smo sve vreme kontrolisali meč. Bez obzira što je bila kiša bio je solidan teren, do pred kraj“, rekao je Stanojević.

Partizan sada ima dva boda više od Crvene zvezde, koja je na svom terenu pobedila Novi Pazar sa 3:1.

Užička Sloboda je nastavila sa dobrim igrama i u Čačku savladala Borac 1:2.

U uzbudljivom susretu u Kragujevcu, Radnički je zahvaljujući dvostrukom strelcu Darku Spaleviću savladao Metalac 3:2 u finišu, čime je domaći tim i posle devet utakmica neporažen u novoj sezoni.

U pretposlednjoj utakmici devetog kola, Vojvodina je na svom ''Karađorđu'' ubedljivo savladala kulski Hajduk rezultatom 4:0, jer su gosti veći deo utakmice odigrali bez isključenog Fejse, koji je "pocrveneo" u 14. minutu.

Vojvodina, tako, posle devetog kola na svom kontu ima 16 osvojenih bodova, dovoljnih za peto mesto na tabeli, dok Hajduk iz kola u kolo tone na tabeli i sa 13 bodova je ostao na deobi sedmog mesta sa subotičkim Spartakom.

Minimalne trijumfe ostvarili su BSK Borča nad OFK Beogradom 1:0, kao i Jagodina nad Smederevo 2:1, posle preokreta u nastavku.

Jedini susret bez golova viđen je u Subotici gde je Spartak dočekao Rad.