0
Sreda 19.10.2011.
22:53

Bane strelac, Arsenal u nadoknadi srušio Marsej

U 3. kolu Lige šampiona Čelsi je deklasirao Genk 5:0, Leverkuzen je napravio preokret protiv Valensije 2:1, Arsenal je u poslednjem minutu srušio Olimpik u Marseju 0:1, dok je iznenađenje priredio APOEL odigravši nerešeno u Portu 1:1. Sigurne pobede ostvarili su Milan protiv BATE 2:0, kao i Barselona protiv Vitorije Plzen 2:0.

Dokusurio Genk na "Stamford Bridžu" - Branislav Ivanović

Fudbaleri Čelsija pregazili su belgijski Genk rezultatom 5:0 u 3. kolu grupe E Lige šampiona, a strelac jednog od golova bio je srpski fudbaler Branislav Ivanović.

Naš reprezentativac postigao je četvrti po redu gol u finišu prvog poluvremena, a Ivanović je posle centrašuta iz slobodnog udarca, odlično šutirao glavom i matirao belgijskog golmana. Pre njega golove su postigli bivši tandem Liverpula Meireleš i Fernando Tores. Meireleš se upisao jednom, a "El Ninjo" dva puta. U nastavku susreta Salomon Kalu je postavio konačan rezultat.

U drugom meču grupe Leverkuzen je posle preokreta u samo tri minuta drugog poluvremena preko Širlea i Sama pobedio Valensiju rezultatom 2:1.

Barselona i Milan ostvarili su rutinske pobede identičkin rezultatom protiv Plzena, odnosno BATE Borisova. Barsa je preko Inijeste i Vilje došla do trijumfa nad Plzenom 2:0, dok je Milan golovima Ibrahimovića i Sedorfa slomio otpor Belorusa takođe rezultatom 2:0.

Arsenal u 93. minutu utišao marsejski "Velodrom"

Arsenal je u dosadnoj utakmici, do vredna tri boda u Marseju došao golom rezerviste Arona Remzija u zaustavnom vremenu, dok je u drugom meču F grupe Olimpijakos na svom terenu došao do prvih bodova protiv Borusije iz Dortmunda - 3:1.

"Tobdžije" su sada prve u grupi sa osam bodova, drugi je Olimpik sa šest, dok je grčki predstavnik treći sa tri boda, ispred Dortmunda koji ima jedan.

U grupi G Šahtjor i Zenit su u lokalnom derbiju odigrali nerešeno 2:2, Ukrajinci imali dva puta prednost, ali ruski predstavnik je uspeo da isčupa bod.

APOEL nastavio sa senzacijama odolevši Portu u gostima na stadionu Dragau 1:1.

Kiprani koje vodi srpski trener Ivan Jovanović, sada je iznenađujući lider grupe G posle tri odigrana meča, a nadu da mogu među 16 najboljih timova Evrope, daje im činjenica da su neporaženi na dva prilično teška gostovanja.