0
Nedelja 16.10.2011.
17:47 >> 19:25h

Van Persi srušio Sanderlend

Na nedeljnim mečevima osnog kola engleske Premijer lige Arsenal je uspeo da pobedi Sanderlend rezultatom 2:1, Njukasl i Totemnhem su podelili bodve 2:2, dok je VBA savladao Vulverhempton sa 2:0.

Izvukao Arsenal sa dva gola - Robin Van Persi

Ekipa Arsenala je kao domaćin u Londonu pobedila Sanderlend sa 2:1. Oba gola za “tobdžije“ postigao je kapiten ekipe Robin van Persi, dok je za Sanderlend pogodio Sebastijan Larson.

Dobrim prodorom već u prvom minutu utakmice, Holanđanin je uspe da zatrese mrežu “crnih mačaka“. Posle gola igra je bila dosta izjednačena ali do pravog poravnanja dolazi u 31. minutu kada perfektnim slobodnim udarcem Larson pogađa mrežu golmana Ščesnog koji je paradom samo ulepšao pogodak Sanderlenda.

Bilo je osam minuta do kraja utakmice kada je ponovo Van Persi došao na scenu. Izvanrednim golom iz slobodnog udarca revanširao se Larsonu i postavio konačni rezultat od 2:1.

Fudbaleri Vest Bromič Albiona uspeli su da savladaju Vuleverhempton sa 2:0 u "Blek kantri" derbiju, i tako upišu drugi prvenstveni trijumf u novoj sezoni.

VBA je tako konačno prekinuo lošu seriju od četiri utakmice u nizu "kod kuće" bez pobede, dok je "vukovima" ovo bio peti uzastopni poraz.

Srpski reprezentativac Nenad Milijaš prvi put je u novoj sezoni počeo susret u redovima Vulvsa i na početku utakmice vrlo dobro je šutirao iskosa sa leve strane po zemlji, ali je golman domaćih nekako nogama uspeo da odbrani svoju mrežu.

U utakmici punoj tempa, prilika, čvrstih duela, ali bez grubih faulova, VBA je poveo već u osmom minutu. Bili Džons je uleteo u kazneni prostor, a onda negde sa peterca proigrao Krisa Branta, koji je udarcem iz prve, loptu poslao pod prečku.

Na drugi pogodak čekalo se do 76. minuta, kada je domaćin udvostručio prednost. U kaznenom prostoru Pol Šarner je "štiklom" odigrao do rezerviste Odemvingija, koji je tri minuta ranije ušao u igru, a ovaj je loptu poslao u drugi ugao, odnosno desni donji ugao gola koji je branio golman Vejn Henesi.

U trećem nedeljnom meču Totenhem je na gostovanju Njukaslu osvojio samo jedan bod 2:2. Iako su "pevci" vodili u dva navrata - najpre golom Van der Varta iz penala, a potom i pogotkom Džermejna Defoa, domaćin je najpre poravnao preko Demba Ba, a onda je Šola Ameobi u 86. minutu doneo svom timu bod za konačnih 2:2.

Na prvoj poziciji Premijer lige sada je Mančester Siti koji je u subotu pobedio Aston Vilu sa 4:1, dok je Mančester Junajted drugi pošto je odigrao nerešeno na gostovanju Liverpulu 1:1.