0
Subota 15.10.2011.
19:03 >> 20:07h

Partizan golovima Vukića srušio Spartak

Fudbaleri Partizana pobedili su subotički Spartak sa 2:0 (2:0), u šestom meču 8. kola Jelen Superlige Srbije.

Zvonimir Vukić sa dva gola ispratio subotički Spartak iz Humske 1

'Crno-beli' su ostvarili šestu uzastopnu, a ukupno sedmu pobedu u šampionatu i zadržali dva boda prednosti ispred Crvene zvezde koja je pobedila Metalac rezultatom 5:0.

Meč prek oko 4.000 navijača u Humskoj 1 rešen je u prvom poluvremenu kada je Zvonimir Vukić postigao oba pogotka. Prvi iz penala koji je izborio Marković, a drugi na asistenciju Volkova. Gosti su odlično igrali i čak tri puta pogodili prečku.

Aleksandar Stanojević je meč počeo sa povratnikom u prvi tim Zvonimirom Vukićem koji je šansu dobio umesto kažnjenog Meda Kamare. Brazilac Eduardo ponovo nije bio u napadu koji su činili Lazar Marković i Marko Šćepović.

Subotičani su igrali veoma disciplinovano na sredini terena tako da Partizan u prvih 20 minuta nije stvorio ni jednu šansu ispred gola Branimira Aleksića.

Domaćin je poveo u 27. minutu iz jedanaesterca. Golu je prethodio faul Antonića nad Lazarom Markovićem, što je za sudiju Svetislava Marušića bio signal da pokaže na belu tačku, sa koje je Zvonimir Vukić doveo crno-bele do prednosti.

Spartak je najbolju priliku imao u 31. minutu kada je Mirić lepo prošao kroz odbranu Partizana, da bi Torbica pogodio prečku.

Crno-beli su povećali vođstvo u 40. minutu. Oporavljeni Vladimir Volkov sjajno je centrirao sa leve strane, "golubovi" su zastali u svom šesnaestercu, a Vukić je mirno na drugoj stativi prosledio loptu u gol.

Da Spartak nije došao da se brani, potvrdila je i druga prečka, ovog puta posle udarca Milankovića u 42. minutu meča.

Spartak je ofanzivno počeo drugo poluvreme, dva puta je Stojkoviću zapretio Čović, dok je gol Aleksića pokušao da ugrozi Šćepović, ali je golman Subotičana lako zaustavio njegov udarac sa 25 metara.

Oba tima su igrala veoma otvoreno, Spartak se potpuno posvetio ozanzivi, a da Partizan ne stigne do veće prednosti 3:0 pobrinuo se Aleksič koji je u 58. minutu zaustavio udarac Šćepovića glavom sa sedam metara.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević napravio je tri izmene, a umesto Tomića, Volkova i Šćepovića, u igru su ušli Babović, Stanković i Jovančić. Ipak, osim još po jedne šanse ispred oba gola, nisu viđena posebna uzbuđenja, pa je Partizan zasluženo osvojio nova tri boda.

Trener Partizana Aleksandar Stanojević bio je nezadovoljan igrom svog tima.

"Jedino je dobro što smo nastavili niz pobeda, ali i dalje igramo po sistemu toplo-hladno. Ne smemo da dozvolimo da nemamo kontrolu nad utakmicom, pogotovo kad vodimo 2:0, a upravo to nam se desilo", rekao je Stanojević koji je dodao da ekipa u narednom periodu mora mnogo toga da popravi.

Trener Spartaka Zoran Njeguš ocenio je da njegova ekipa nije imala sreće, ali da se u fudbalu ne broje pogođene prečke, nego postignuti golovi.

"Partizan je u prvom poluvremenu zasluženo stigao do dva gola prednosti. U nastavku smo pokušali da se vratimo, ali nismo imali sreće, a izostala je i prava realizacija", izjavio je Njeguš.