0
Subota 15.10.2011.
17:40 >> 20:34h

Bajern deklasirao Hertu, poraz Šalkea

Fudbaleri minhenskog Bajerna deklasirali su Hertu sa 4:0 u okviru 9. Kola fudbalskog šampionata Nemačke.

Bajern je razbio Hertu, a sve je bilo gotovo za manje od 15 minuta. Blistao je Frank Riberi, koji je pripremio tri i postigao jedan gol, pa se Herta brzo predala.

U 13. minutu je već bilo 3:0, Gomez, Riberi i Švajnštajger su torpredovali Berlince, u drugom poluvremenu Super Mario se još jednom upisao u listu strelaca.

Štutgart je sa 2:0 bio bolji od Hofenhajma, a Zdravko Kuzmanović nije igrao za "švabe" zbog povrede.

Hrvat Mario Mandžukić je sa dva gola doneo pobedu Volfsburgu protiv Nirnberga 2:1, pa su "vukovi" sada u sredini tabele. Augsburg je šokirao Majnc u finišu sa 0:1, a Kalsen Braker je sa penala doneo gostima istorijsku pobedu u Bundesligi.

Odličan meč viđen je Menhengladbahu, gde je Leverkuzen vodio golom Rajnharza, ali su u drugom delu na asistencije Aranga, Rojs i Herman preokrenuli rezultat na 1:2. Ipak, Šurle je u 87. minutu doneo bod "farmaceutima".

U poslednjem meču dana Kajzerslautern je priredio iznenađenje jer je pobedio na gostovanju Šalke rezultatom 1:2. Domaćin je u 30. minutu skrivio penal, pa je isključen Farman, a gol sa bele tačke postigao je Tifert. Sličan scenario viđen je i sa druge strane u nastavku meča - isključen je Rodnei, a Huntelar je iskoristio penal. Ipak, Kumaha u 72. minutu donosi novo vođstvo, a ispostaviće se i drugu ovosezonsku pobedu Kajzerslauterenu, koji je sa tri boda pobegao sa dna tabele.