2
Subota 15.10.2011.
16:32 >> 19:26h

Zvezda "petardirala" Metalac u Lučanima

Fudbaleri Crvene zvezde slavili su sa ubedljivih 5:0 na gostovanju u Lučanima ekipi Metalca u okviru 8. kola Jelen super lige Srbije.

Zvezda je u potpunosti nadigrala domaći Metalac i upisala prvu “petardu” u šampionatu, a Kadu je bio strelac dva gola, dok su se u listu strelaca upisali još Kaluđerović, Borha i Vešović.

Zvezdina inicijativa sa početka utakmice se isplatila već u 14. minutu, kada je Brazilac Kadu sa dvadesetak metara matirao golmana Živkovića za 1:0.

Kadu je u 64. minutu pokazao još jednom svoje umeće. Nakon kombinacije Mikića i Lazovića koji su razmenili dva dupla pasa, Mikić je po zemlji centrirao na peterac, Evandro je vratio do Kadua koji je još jednom sjajno šutirao i pogodio gornji desni ugao gola Metalca za 2:0.

U 79. minutu svoj prvenac u šampionatu ove sezone postigao je Andrija Kaluđerović. Nakon kornera koji je izveo Kadu, AK99 je loptu sačekao na drugoj stativi i savladao Živkovića. Nakon trećeg gola crveno-belih, najbolji pojedinac susreta Kadu je izašao, a ušao je Vešović.

Samo minut kasnije, Borha i Petković su odigrali dupli pas, Kolumbijac je ušao u šesnaesterac, šutirao i pogodio suprotan ugao gola Milanovčana za 4:0. U poslednjem minute utakmice Vešović je postavio konačan rezultat 5:0.

Trener Crvene zvezde Robert Prosinečki rekao je da je zadovoljan “super kvalitetnim” drugim poluvremenom protiv Metalca.

“Čestitam svojim igračima na pobedi, mislim da smo zasluženo pobedili. Rezultat je možda malo i previsok u odnosu na ono što se dešavalo na terenu, jer je Metalac kod 1:0 imao stopostotnu šansu nakon prekida. Još ćemo morati da radimo na tom prekidu, jer je očigledno da tu imamo najviše problema. U drugom poluvremenu su moji igrači pružili super kvalitetnu igru, i posle drugog gola samo je bilo pitanje koliko ćemo golova dati. Posebno mi je drago što je Andrija postigao gol posle duže vremena. Okrećemo se sledećim utakmicama i nadam se da ćemo ovakve igre ponavljati i ubuduće”, rekao je Prosinečki posle meča.

Pobedu u gostima ostvarili su i fudbaleri BSK-a, koji su slavili u Užicu protiv Slobode, a strelac je bio Milošević u 28. minutu meča.

OFK Beograd je pobedio na Karaburmi ekipu Smedereva, a strelac gola vrednog tri boda bio je Purović. Jagodina je nakon sedam meseci uspela da osvoji čitav plen na svom terenu, a danas je pobeđen Javor golom Stojanovića u 69. minutu.

U poslednjem meču dana Partizan je pobedio Spartak sa 2:0, golovima Zvonimira Vukića, pa crno-beli i dalje imaju prednost od dva boda na liderskoj poziciji Jelen Superlige Srbije.