1
Nedelja 02.10.2011.
23:48

Iguain het- trikom srušio Espanjol, minimalac Barse

Na mečevima 6. kola španske Primere fudbaleri Barselone pobedili su Sporting u Hihonu sa 0:1, dok je Real Madrid ubedljivo trijumfovao na gostovanju Espanjolu rezultatom 0:4.

Adrijano doneo Barseloni prvu pobedu na gostovanjima ove sezone u Primeri

Jedini gol na meču između Sportinga i Barselone u Hihonu postigao je Adrijano u 12. minutu, tako što je posle udarca Ćavija, kada se lopta odbila o stativu, pritrčao i ubacio je u mrežu golmana domaćeg tima.

Dominirala je Barseona u prvom poluvremenu, kao i u svim utakmicama držala loptu u nogama, ali golova nije bilo. U drugih 45 minutu je tempo igre bio na nižem nivou, ali Sporting je uspevao da ugrozi gol Viktora Valdesa.

Ovo je prva pobeda Barselone u gostima u Primeri ove sezone, a zanimljivo je da je ovo treća utakmica u Hihonu između ova dva tima na kojima Barselona nije postigla više od jednog gola.

Tri gola Gonzala Iguaina na Olimpijskom stadionu u Barseloni

Ubedljiv trijumf ostvarila je ekipa Reala na gostovanju Espanjolu u Barseloni sa 0:4.

Tri gola postigao je Gonzalo Iguain, dok je jedan pogodak dao Kaljehon.

Fudbaleri Levantea nastavili su da pobeđuju u španskoj Primeri, a poslednja ekipa koja je položila oružje je Betis rezultatom 1:0, što je bilo dovoljno da ovaj tim izbije na čelo tabele sa istim brojem bodova kao i Barselona.

Atletik Bilbao je pobedio Real Sosijedad 2:1 u San Sebastijanu, u baskijskom derbiju, dok su Atletiko Madrid i Sevilja igrali bez golova u derbiju kola.