0
Četvrtak 29.09.2011.
23:02

Pregled mečeva Lige Evrope

Sigurne pobede u okviru Lige Evrope ostvarili su Tvente i Šalke, slavili su još Austrija, Fulam i Anderleht, dok su Birmingem, Klub Briž i Šturm do tri boda stigli posle preokreta u drugom poluvremenu. Totenhem je jedva slomio otpor Šamroka, Sporting je nadigrao Lacio, PSV je u poslednjim minutama savladao Rapid, dok je Bilbao pobedio PSŽ.

Fudbaleri Rena remizirali protiv Atletiko Madrida

Ren i Atletiko Madrid igrali su bez pobednika (1:1) u drugom kolu grupe I Lige Evrope. Ren je vodio do samog finiša meča kada je rezervista Madriđana Huanfran spasao goste poraza. U drugom meču grupe I Seltik i Udineze su takođe igrali 1:1.

Fudbaleri belgijskog Anderlehta pobedili su u četvrtak veče u gostima rusku Lokomotivu sa 2:0 u drugom kolu Grupe L Lige Evrope. Anderleht je poveo golom Matijasa Suareza u 11. a konačnih 2:0 postavio je Dijemersi Mbokani u 71. minutu.

Samo jedan srpski internacionalac bio je strelac u večerašnjim mečevima. Miljan Mrdaković postigao je jedini gol za AEK iz Larnake u remiju njegovog tima sa Steauom na Kipru 1:1. A, na teren se vratio Nikola Žigić u dresu Birmingema, a engleski klub je trjumfovao u Mariboru sa 1:2. Domaćin je poveo preko Volas u 29, a preokret engleskom timu doneli su Birk u 64, i Eliot u 79. minutu.

Ubedljiv trijumf Šalkea protiv Makabija u Gelzenkirhenu

Šalke je protiv Makabija iz Haife stigao do ranog vođstva, a Bojana Šaranova u 8. minutu je savladao Kristijan Fuhs, koga je proigrao Klas-Jan Huntelar. Međutim, Izraelci se nisu tako lako predali. Krenuli su ofanzivno ka golu Farmana, nisu dozvolili Šalkeu više ni jedan udarac ka svom golu i to im se isplatilu u 35. minutu kada je Idan Vered izjednačio.

Ipak, Šalke preuzeo kontrolu u nastavku meča, pritiskao goste i konačno ponovo poveo u 66. minutu. Ulazak Papadopulosa i Hurada uneo je svežinu u igru domaćeg tima, a strelac je ponovo bio Fuhs. Osam minuta pre kraj Šalke je potvrdio pobedu golom rezerviste Hurada za konačnih 3:1.

Fudbaleri ruskog Rubina iz Kazanja i grčkog PAOK-a odigrali su nerešeno 2:2.
PAOK je u Kazanju poveo golom Stefanosa Atanasiadisa u 22. minutu. Rezultat je izjednačio Nelson Valdez u 52. a prednost ruskoj ekipi doneo je Vladimir Đađun.

Totenem je posle prvog poluvremena bez golova sa irskim Šamrokom, u nastavku primio gol Rajsa za 0:1, a šokantno iznenađenje sprečili su Pavljučenko u 60, Defo u 61, i Dos Santos u 65. minutu za konačnih 3:1 za domaćina na Vajt Hart Lejnu.

Golovima Danijela Ljuboje i Miroslava Radovića, poljska Legija savladala je Hapoel iz Tel Aviva sa 3:2, a pobede na svom terenu ostvario je Standard protiv Kopenhagena 3:0, Salcburg protiv Slovana istim rezultatom, kao i Sporting protiv rimskog Lacija rezultatom 2:1.

PSV je sa dva gola u nadoknadi slomio otpor Rapida u Bukureštu 1:3, a pobedu u gostima ostvario je Hanover u Vorskli. Stouk je golovima Krauča i Voltersa pobedio Bešiktaš sa 2:1, a tri boda osvojio je Atletiko Bilbao protiv PSŽ sa 2:0.