1
Sreda 28.09.2011.
23:00

LŠ: Barselona rutinski ubedljiva, Čelsi remizirao

Fudbaleri Barselone nastavili su da rešetaju protivničke mreže, a večeras su u Minsku deklasirali beloruski Bate Borisov sa 5:0 u drugom kolu H grupe Lige šampiona, u kojoj je i Milan slavio kod kuće protiv češke Viktorije Plzenj sa 2:0.

Bate je protiv prvaka Evrope sačuvao mrežu samo do 19. minuta, kada je Volodko postigao autogol, a na 2:0 povisio je Pedro tri minuta kasnije. Tada je na scenu stupio sjajni Lionel Mesi koji je sa dva gola došao do brojke od 194, čime se izjednačio ne drugom mestu večne liste strelaca Barselone sa legendarnim Ladislavom Kubalom. Tačku na trijumf stavio je David Vilja.

Nezaustavljiv: Lionel Mesi

U istoj grupi, Milan se mučio u prvom poluvremenu protiv Plzenja, ali je pogocima povratnika u tim Zlatana Ibrahimovića i Antonija Kasana došao do prve ovosezonske pobede u LŠ.

Španska Valensija i engleski Čelsi su na stadionu Mestalja odigrali 1:1 u derbiju E grupe. Nakon prilično nezanimljivog prvog poluvremena, Čelsi je poveo golom Lamparda u 56. minutu, a bod domaćinu doneo je Roberto Soldado iz penala tri minuta pre kraja. Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović ceo meč odgledao je sa klupe Čelsija.

Do prvog trijumfa u grupi došao je i Bajer Leverkuzen, koji je na svom stadionu savladao belgijski Genk sa 2:0.

Iznenađenje je napravio kiparski Apoel koji je protiv Šahtjora u Donjecku remizirao 1:1. Gosti su poveli golom nekadašnjeg igrača Crvene zvezde Ivana Tričkovskog u 62. minutu, ali je samo dva minuta kasnije poravnao Žadson.

Olimpik iz Marselja je na svom stadionu "preslišao" šampiona Nemačke Borusiju iz Dortmunda sa 3:0 u F grupi. Neven Subotić odigrao je ceo meč za Borusiju.

U drugom meču Arsenal je u Londonu savladao Olimpijakos sa 2:1. Ljubomir Fejsa odigrao je svih 90 minuta za grčki tim, dok je Marko Pantelić u igru ušao 10 minuta pre kraja.

Rezultati i strelci večerašnjih mečeva drugog kola Lige šampiona:

E grupa:

Valensija - Čelsi 1:1 (Lampard 56 - Soldado 87. penal)

Bajer - Genk 2:0 (Bender 30, Balak 90)

1. Čelsi 2 1 1 0 3:1 4
2. Bajer (L) 2 1 0 1 2:2 3
3. Valensija 2 0 2 0 1:1 2
4. Genk 2 0 1 1 0:2 1

F grupa:

Arsenal - Olimpijakos 2:1 (Čemberlen 8, Santos 20 - Torijos 27)

Marselj - Borusija Dortmund 3:0 (A. Ajev 20, Remi 62, D. Ajev 69. penal)

1. Olimpik Marselj 2 2 0 0 4:0 6
2. Arsenal 2 1 1 0 3:2 4
3. Borusija Dortmund 2 0 1 1 1:4 1
4. Olimpijakos 2 0 0 2 1:3 0

G grupa:

Zenit - Porto 3:1 (Širokov 20, 63, Dani 72 - Rodrigez 10)

Šahtjor - Apoel 1:1 (Žadson 64 - Tričkovski 62)

1. APOEL 2 1 1 0 3:2 4
2. Zenit 2 1 0 1 4:3 3
3. Porto 2 1 0 1 3:4 3
4. Šahtjor 2 0 1 1 2:3 1

H grupa:

Bate Borisov - Barselona 0:5 (Volodko autogol 19, Pedro 22, Mesi 38, 56, Vilja 90)

Milan - Viktorija Plzenj 2:0 (Ibrahimović 53. penal, Kasano 66)

1. Barselona 2 1 1 0 7:2 4
2. Milan 2 1 1 0 4:2 4
3. Plzenj 2 0 1 1 1:3 1
4. BATE Borisov 2 0 1 1 1:6 1