0
Nedelja 25.09.2011.
17:12 >> 23:54h

Krasić strelac u remiju Juventusa

Na nedeljnim mečevima italijanske Serije A Juventus je odigrao nerešeno na gostovanju Kataniji 1:1, a gol vredan jednog boda i liderske pozicije u šampionatu postigao je Miloš Krasić. Kjevo je pobedio Đenovu sa 2:1, Atalanta je istim rezultatom savladala Novaru, dok su Lacio i Palermo odigrali bez golova.

Miloš Krasić se golom vratio na teren posle povrede

Fudbaleri Juventusa opet nisu uspeli da osvoje kompletan bodovni plen, ali su na gostovanja u Kataniji uspeli da izbore nerešen rezultat 1:1, što im je bilo dovoljno da ove nedelje završe na liderskoj poziciji italijanskog šampionata.

Domaćin je poveo u 22. minutu golom Bergasija, ali je srpski internacionalac Miloš Krasić početkom drugog poluvremena postigao pogodak za izjednačenje, a ispostaviće se i konačan rezultat.

Srbin je pogodio levi ugao udarcem sa 20-ak metara posle dodavanja Pepea. Krasić je odigrao ceo meč, pa su tako na najbolji način demantovane glasine da je u nemilosti trenera Antonija Kontea.

Juventus posle četiri odigrana meča ima osam bodova, koliko i Udineze koji je danas odigrao meč bez golova protiv Kaljarija na Sardiniji.

Fudbaleri Kjeva ugostili su Đenovu u Veroni i tek u samoj završnici meča postigli pobedonosni pogotak, iako su imali brojčanu prednost u poslednjih pola sata.

Iako je domaćin dominirao tokom većeg dela utakmice sa Đenovom, tek u 90. minutu uspeo je da dođe do sva tri boda, kada je Moskardeli udarcem glavom postavio konačanih 2:1. Pre toga Pelisijer je glavom u 74. minutu pogodio za izjednačenje, pošto je Đenova vodila golom Palasija od 48. minuta.

Atalanta je sigurnom igrom pobedila Novaru sa 2:1, a tri važna boda osvojila je i Sijena protiv Lećea 3:0, uz dva gola Kalaja. Na golu Sijene ponovo je stajao srpski čuvar mreže Željko Brkić, a ceo meč za gostujući tim odigrao je Nenad Tomović i zaradio je žuti karton.

Lacio i Palermo odigrali su na rimskom 'Olimpiku' bez golova, a večeras je u poslednjem meču kola Roma pobedila na gostovanju Parmu 0:1, golom Osvalda u 50. minutu.