0
Nedelja 18.09.2011.
23:33

Falkao postigao het-trik, Real izgubio

Fudbaleri Reala doživeli su neočekivan poraz na gostovanju Levanteu sa 1:0, dok je novo pojačanje madridskog Atletika, Radamel Falkao postigao tri gola u pobedi svog tima nad Rasing Santanderom 4:0.

Murinjova četa poražena u Levanteu

Fudbaleri Reala neočekivano su poraženi već na startu šampionata, i to protiv ekipe Levantea, koja je jedan od glavnih kandidata u borbi za opstanak.

Posle nekoliko neiskorišćenih šansi, ekipa Žozea Murninja je najpre ostala na terenu sa igračem manje, jer je isključen Sami Kedir u 40. minutu, a onda je Kone u 68. minutu domaće doveo do prednosti, što je bilo dovoljno za prvo poraz Reala.

A nova akvizicija madridskog Atletika, Kolumbijac Radamel Falkao koji je letos došao iz Porta, odmah je počeo da se isplaćuje domaćinu na 'Visente Kalderonu'.

Falkao je sa tri gola u 23, 36 i 55. minutu potpuno srušio Rasing Santander, a konačan rezultat od 4:0, postavio je Adrijan u 78. minutu.

Rajo Valjekano u ovoj sezoni ne zna za poraz, a posle dva remija ova ekipa je zabeležila trijumf i to na gostovanju Hetafeu 0:1, Jedini gol na meču postigao je Mičua već u četvrtom minutu meča.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Saragosi, koja je pobedila Espanjol sa 2:1. Domaćin je poveo golom Luisa Garsije u 29. minutu, a potom je ekipa iz Barselone izjednačila u 71. minutu preko Lopeza. Strelac tog pogotka je isključen u 86. minutu, a Saragosa je minut kasnije izvela penal koji Garsija nije realizovao.

Ipak, isti igrač je u nadoknadi vremena postao heroj , jer je svojim drugim golom odlučio pobednika i doneo prvi trijumf ekipe sa "La Romarede" u ovom šampionatu.