1
Nedelja 18.09.2011.
18:44

Kavani napunio Milan, pobede Juventusa i Udinezea

U okviru mečeva 2. kola italijanske Serije A Napoli je savladao Milan sa 3:1 uz het-trik Kavanija, Juventus je pobedio u Sijeni 0:1, Udinezea nadigrao Fiorentinu 2:0, Đenova je preokrenula meč protiv Lacija u Rimu 1:2, a tri boda još su osvojili Leće, Atalanta, Katanija i Parma.

Odlična forma Antonija di Natalea
Dušan Basta je odigrao ceo meč za Udineze u pobedi protiv Fiorentine 2:0. Matija Nastasić je meč posmatrao sa klupe, a Adem Ljajić uprkos dogovoru sa trenerom Sinišom Mihajlovićem, nije bio u protokolu.

Domaćin na "Friuliju" poveo je novim golom fenomenalnog kapitena Antonija di Natalea u 8. minutu iz penala, a duel je rešen u 29. minutu posle gola Isle.

Juventus je slavio u Sijeni sa 1:0, a srpskog golmana Željka Brkića savladao je Alesandro Matri u 54. minutu. Miloš Krasić je ceo meč proveo na klupi.

Nenad Tomović bio je starter u ekipi Lećea koja je pobedila u gostima kod Bolonje sa 2:0, a Đenova je priredila potpuni preokret protiv Lacija u Rimu 1:2.

Lacio je poveo u 10. minutu golom Đuzepea Skupija, a gosti su meč preokrenuli u drugom delu. Palasio je izjednačio u 54, a slavlje Đenovljanima doneo je Kučka u 79. minutu.

Parma je sa dva gola Đovinka nadigrala Kjevo 2:1, Katanija je sa penala uzela tri boda protiv Ćezene 1:0, dok je istim rezultatom Atalanta povedila Palermo.

Het-trik Edisona Kavanija

I na kraju večernji derbi u kojem je Napoli kao domaćin savladao aktuelnog šampiona Italije ekipu Milana rezultatom 3:1.

Napulj ponovo slavi Edisona Kavanija, koji je postigao het-trik u roku od 40 minuta i doneo Napolitancima veliku pobedu. Milan je inače poveo u 12. minutu preko Alberta Akvilanija, ali je ipak ostao bez pobede, sa jednim bodom iz dva meča.