0
Subota 17.09.2011.
17:05 >> 18:26h

Potpuni preokret Blekburna protiv Arsenala

Fudbaleri Blekburna pobedili su Arsenal na svom terenu sa 4:3 (1:2), u prvoj utakmici petog kola engleske Premijer lige.

Ekipa menadžera Arsena Vengera vodila je sa 0:1 i 1:2, ali je domaći Blekburn Rovers na svom "Ivud Parku" uspeo da priredi pravi i potpuni preokret i golovima Jakubua Ajegbenija, stigne do prvog trijumfa u novoj sezoni.

Žervinjo je u 10. minutu doveo goste u vođstvo, a izjednačio je novi napadač Roversa, Jakubu 15 minuta kasnije. Novu prednost gostima doneo je Mikael Arteta u 34. minutu svojim prvim golom u novom klubu.

Međutim, u nastavku se igra Arsenala raspala. Song je u 50. minutu postigao autogol, a Jakubu je devet minuta kasnije doneo prvo vođstvo Blekburnu 3:2. Meč je rešen 20 minuta pre kraja, kada je Koščijelni postigao drugi autogol svog tima za vođstvo domaćina od 4:2.

Pet minuta pre kraja Marune Šamak je udarcem glavom postavio konačan rezultat 4:3, a "tobdžije" su u nadoknadi vremena imali još dve izgledne prilike za poravnanje, ali se istakao sjajni golman domaćina Pol Robinson.

U sastavu Blekburna od 19. minuta igrao je Radosav Petrović, a poslednjih 25 minuta odigrao je i crnogorski reprezentativac Simon Vukčević.

Arsenal je tako posle pet mečeva ostao na samo četiri boda, a isto toliko sakupio je i Blekburn Rovers.

Tri nova Premijerligaša - Svonsi, KPR i Norič zabeležili su veoma važne pobede.

Bolton kao da se još nije oporavio od debakla od Mančester junajteda (0:5), pa je dozvolio sebi da izgubi na svom "Ribok stadionu" i to od novog ligaša Noriča 1:2.

Svonsi je ponovo dokazao da dobre igre od početka šampionata nisu bile slučajnost, a cenu je platio Vest Bromvič Albion koji je poražen sa 3:0.

Kvins Park Rendžers igra sve bolje sa Džoijem Bartonom u svojim redovima, a bivši igrač Njukasla postigao je u 8. minutu prvi od tri gola u mreži domaćih Vulvsa, za koje nije igrao Nenad Milijaš. Dva minuta kasnije Forlin je duplirao vođstvo, a Kembel je dva minuta pre kraja, svojim golom dotukao Vulvse.

Everton je tek u finišu meča slomio otpor Vigana pobedivši sa 3:1, dok su Aston vila i Njukasl remizirali na "Vila Parku" 1:1. Klub iz Birmingema je došao do prednosti preko Gabrijela Agbonlahora u 13, ali Best je u 57. minutu izjednačio.