0
Nedelja 11.09.2011.
19:10 >> 22:45h

Odličan debi Juventusa, poraz Rome i Intera

Na startu italijanske Serije A Juventus je na novom stadionu deklasirao Parmu 4:1, Roma je na svom terenu izgubila od Kaljarija 1:2, Inter izgubio u goleadi u Palermu 4:3, Udineze je u gostima pobedio Leće 0:2, uz jedan gol Dušana Baste, a Fiorentina je kod kuće savladala Bolonju 2:0.

Novi trener, novi stadion i ubedljiva pobeda na debiju - Antonio Konte

Fudbaleri Juventusa pobedili su danas Parmu sa 4:1 u prvom kolu Serije A, svojoj prvoj takmičarskoj utakmici na novom stadionu. Trijumf Juventusa danas bio je i uspešan trenerski derbi nekadašnjeg kapitena crno-belih Antonija Kontea.

Novi vezni igrač Andrea Pirlo namestio je gol Štefanu Lihtštajneru u 16. minutu. Simone Pepe udvostručio je vođstvo u 58, na dodavanje Alesandra Del Pjera. Na 3:0 povisio je još jedan novajlija - Arturo Vidal u 73. dok je Klaudio Markizio u 83. minutu povisio na 4:0 na još jednu asistenciju Pirla.

Parma je počasni gol postigla iz penala koji je izveo Sebastijan Đovinko u nadoknadi vremena, kada je defanzivac Juvea Paolo De Čelje dobio crveni karton.

Sudija je poništio još jedan gol Juventusa, koji je postigao Alesandro Matri posle ofsajda, a isti igrač pogodio je stativu u 55. minutu.

Juventus je u četvrtak otvorio novi stadion prijateljskom meču sa Nots Kauntijem.

Inter je gostovao u Palermu i izgubio je u fantastičnom meču rezultatom 4:3.

Iako su fudbaleri iz Milana prvo poluvreme rešili u svoju korist golom Milita, u nastavku je domaćin pokazao šta zna i postigao je četiri gola, a primio samo dva. Milito je bio strelac i drugog gola, a Dijego Forlan se takođe upisao na svom debiju. Za domaće dva gola je dao Mikoli, a po jednom su se upisali Hernandez i Pinilja.

Fiorentina je golovima Đilardina i Ćerčija savladala Bolonju sa 2:0 uz debi Matije Nastasića, a Udineze istim rezultatom na gostovanju pobedio Leće. Gost je poveo već u drugom minutu, golom sprskog internacionalca Dušana Baste, dok je strelac drugog gola bio Antonio Di Natale.

Roma je donela novo razočarenje navijačima, posle avgustovske eliminacije iz evropskih takmičenja. Danijele Konti doveo je goste u vođstvo u 68. minutu, da bi samo minut kasnije Hose Anhel dobio crveni karton i ostavio domaćina sa 10 igrača.

Sudija je do kraja meča podelio još četiri žuta kartona gostima i produžio je meč za čak sedam minuta, tako da su oba tima uspela da postignu po gol u nadoknadi. Mustafa El Kabir povisio je na 2:0 za Kaljari u četvrtom minutu nadoknade, a počasni gol za Romu postigao je Danijele De Rosi u sedmom.

Utakmice Đenova-Atalanta i Kjevo-Novara završene su 2:2, dok su Katanija i Sijena odigrali 0:0. Aktuelni šampion Milan u petak je odigrao 2:2 sa Lacijom, dok je Napoli u subotu pobedio Ćezenu sa 3:1.