2
Utorak 23.08.2011.
23:01 >> 23:36h

LŠ: Bajern i Viljareal sigurni, Dinamo i Genk jedva

Fudbaleri Bajerna, zagrebačkog Dinama, Viljareala, Genka i APOEL-a plasirali su se u grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona.

Dva gola dao, jedan namestio - Đuzepe Rosi, heroj Viljareala

Viljareal je na svom terenu bio ubedljiv protiv Odenzea 3:0. Danski tim je slavio u prvoj utakmici s 1:0. Golove za španski klub dali su Đuzepe Rosi u 50. i 67. i Marćena u 82.

Bajern je u gostima savladao Cirih 1:0 u revanš meču plej-ofa za plasman u LŠ. Jedini gol na utakmici postigao je Gomez u sedmom minutu. U prvom duelu bilo je 2:0 za nemački klub.

APOEL je na svom terenu pobedio Vislu 3:1, a kiparski prvak je izborio plasman u najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje, iako je u prvom meču poražen s 1:0.

Pogotke za Kiprane postigli su Pareiko u 29. (autogol) i Almeida u 54. minutu, smanjio je Vilk u 72. minutu i Poljaci su tada imali rezultat za prolaz dalje, ali je Almeida drugim golom u 88. minutu, doneo veliku radost Kipranima.

Malme je na svom terenu slavio protiv Dinama 2:0, ali su Zagrepčani izborili Ligu šampiona, pošto su u prvoj utakmici slavili s 4:1. Pogotke za švedskog šampiona Figueiredo u 69. i Janson 86. minutu. Dinamo je od 50. minuta igrao sa fudbalerom manje, pošto je isključen Vrsaljko.

U poslednjem meču Genk koji je izbacio srpskog predstavnika Partizana, odigrao je protiv izraelskog Makabija rezultatom 2:1, koliko je bilo i u prvoj utakmici u Haifi.

Ipak, belgijska ekipa koja nije zaslužila prolazak ni protiv crno-belih, ponovo se provukla i to na penale sa 4:1.

Svi golovi u regularnom toku meča postignuti su u prvom poluvremenu. Domaćin je poveo pogotkom Vosena u 35. minutu, izjednačio je Golasa samo dva minuta kasnije, a konačan rezultat postavio je Tomas Bufel u 41. minutu.