1
Četvrtak 18.08.2011.
22:31 >> 23:06h

Partizan odigrao nerešeno u Dablinu

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) protiv Šamrok Roversa u Dablinu u prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nastavio golgetersku formu -  Nemanja Tomić

“Crno-beli” su poveli golom Nemanje Tomića u 14. minutu, a izjednačio je Geri Mekejb u 81. minutu. Revanš je na programu narednog četvrtka na stadionu u Humskoj.

Šampion Srbije je dominirao u prvom poluvremenu i zasluženo stigao do vođstva, ali se u nastavku domaćin razigrao i konačno stigao do remija.

Partizan je poveo u 14. minutu golom Nemanje Tomića. Jovančić se odlično probio po desnoj strani, centrirao Tomiću koji se preciznim šutem, kao i protiv Genka, upisao u strelce.

Šampion Srbije je od početka susreta nametnuo je svoj ritam i zasluženo stigao do prednosti. „Crno-beli“ su nastavili sa napadima i samo četiri minuta kasnije bili u prilici da dupliraju prednost, ali Tomić nije bio precizan.

Slabo se vidio - Saša Ilić

U prvih 15-ak minuta drugog poluvremena opao je ritam utakmice. Iako je Partizan uglavnom imao loptu u posedu, nije bilo ozbiljnijih prilika. Vredan pomena je šut kapitena "crno-belih" Saše Ilića sa 20 metara, ali iznad Tompsonovog gola.

Šamrkok je potom imao dve prilike, najpre je Salivenov udarac Stojković odbranio, a potom je posle centašuta Mekejba lopta pogodila u ruku Nemanju Rnića. Iako su domaći fudbaleri tražili najstrožu kaznu, sudija je pokazao da se igra nastavi.

I onda u 81. minutu ofanziva Šamroka se isplatila i domaći tim uspeo je da izjednači. Geri Mekejb je bio strelac posle sjajnog duplog pasa sa Tvigom, 23-godišnji Irac se bukvalno prošetao kroz loše postavljenu odbranu „crno-belih“ i kroz noge Ivanovu doneo svom timu izjednačenje.