0
Nedelja 14.08.2011.
19:06

Mančester pobedom započeo odbranu titule

Fudbaleri Mančester Junajteda trijumfovali su na startu Premijer lige i to na gostovanju Vest Bromvič Albionu rezultatom 1:2. Ipak, slavlje engleskog šampiona pomućeno je povredama Vidića, Ferdinanda i Rafaela koji su pre vremena morali da završe meč u Birmigemu.

Načeo domaćina u Birmingemu - Vejn Runi

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su u gostima ekipu Vest Bromviča rezultatom 2:1 u meču prvog kola Premijer lige.

Gosti su poveli preciznim šutem i golom Vejna Runija u 13. minutu, a izjednačio je Long u 37. minutu, nakon što je golman David de Gea loše reagovao. Pobedu "crvenim đavolima" doneo je fudbaler VBA Rajd autogolom u 81. minutu, pošto je pre toga Ešli Jang sjajno prošao po strani i centratirao, ali se lopta od defanzivca odbila u mrežu domaćih.

Ono što bi moglo da zabrine menadžera Aleksa Fergusona je povreda kapitena Nemanje Vidića koji je napustio je u 52. minutu. Srpski defanzivac se požalio na povredu već posle 20 minuta meča, a Ferguson je brzo poslao na zagrevanje Džonija Evansa, ali je Irac šansu dobio tek u nastavku meča.

Međutim, povreda Vidića nije bio kraj agoniji škotkog menadžera jer je iz igre morao da povuče i drugog štopera, iskusnog Rija Ferdinand koji se takođe povredio. Pre toga svega, Brazilac Rafael je povredio rame i klub je već saopštio da će morati da pauzira narednih 10 nedelja.

Fudbaleri Čelsija odigrali su 0:0 sa Stoukom. Londonski klub je imao nekoliko prilika, ali se istakao golman Stouka Asmir Begović.

Čelsi je u novu sezonu ušao sa novim trenerom Andreom Viljasom Boašom, koji je zamenio Italijana Karla Anćelotija, posle dve sezone bez trofeja.

U subotnjim mečevima Premijer lige Arsenal je odigrao bez golova u Njukaslu, Liverpul je takođe osvojio samo bod protiv Sanderlenda 1:1, dok je Bolton deklasirao novog člana društva najboljih ekipu KPR sa 0:4.