1
Sreda 03.08.2011.
22:40 >> 14:33h

Partizan ostao bez Lige šampiona

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u poslednje kolo kvalifikacija za Ligu šampiona. Partizan je na svom terenu igrao sa Genkom bez pobednika, 1:1 u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U prvom meču bilo je 2:1 za Genk.

Crno-beli i pored bolje igre ponovo nisu uspeli da savladaju ekipu Genka, iako su imali vođstvo posle prvog poluvremena kada je Tomić bio strelac. Izjednačio Fosen u 58. iz penala, pošto je prethodno Miljković igrao rukom u svom kaznenom.

Srpski šampion je, očekivano, krenuo napadački, ali se prvo uzbuđenje desilo pred njegovim golom. Stojković je povratnu loptu Kamare neoprezno uhvatio u ruke na petercu, usledio je indirekt, ali gosti nisu imali kuda da proture loptu do gola. Nakon toga, crno-beli su preuzeli inicijativu, ređale su se prilike Šćepovića, Vukića, Eduarda, ali lopta nije htela u gol.

Napadi Partizana konačno su se isplatili u 40. minutu. Eduardo je probio po levoj strani, centrirao ka Šćepoviću, ovaj propustio loptu, koju je na desnoj strani sačekao Tomić i snažnim šutem je poslao u mrežu - 1:0, Partizan ima rezultat koji ga vodi u plej-of za Ligu šampiona!

Tomić strelac gola, je zamenjen već posle pet minuta igre u nastavku. Umesto njega na terenu je Dejan Babić.

A, onda - šok u 58 minutu! Penal za goste, ni iz čega. Lopta je Miljkovića pogodila u ruku, sudija De Sousa je neumoljivo i totalno bespotrebno pokazao na belu tačku. Kao i u prvom meču, Fosen i Stojković jedan na jedan, ponovo uspešniji fudbaler Genka - 1:1! Pravo po sredini gola...

Poslednjih pola seta crno-beli su bili domainantini i gol je visio u vazduhu.

Markovića je u 82. minutu imao sjajnu šansu za gol! Pobegao je svojim čuvarima, ali je njegov šut sa gol linije izbacio Nadson.... Na kraju se tako i završilo. Partizan je bio bolji kao i u prvom meču, ali sudija, i nedostatak sportske sreće izbacili su Partizan iz najkvalitenijeg evropskog takmičenja.

Na stadionu Partizana je bilo oko 30.000 gledalaca, a Genk je imao podršku od
nekoliko desetina svojih navijača, smeštenih u delu za goste na severnoj tribini.

Partizan će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Crno-beli će u petak, 5. avgusta saznati ime rivala u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Partizan će morati da se zadovolji baražom za Ligu Evrope, a šteta za crno-bele je još već ako se zna da su izbačeni od slabije ekipe...

Partizan: Stojković, Miljković, Rnić, Ivanov, Volkov, Medo Kamara, Tomić (Babić od 51.), Ilić (Ninković od 86.), Vukić, Šćepović (L.Marković od 77.), Eduardo.

Genk: Koteleš, Jonelejt, Hubert, Tožer, Fosen (Barda od 69.), Vanden Bore, de Bruin, Nadson, Durvael, Ogundžimi (Kenedi od 86.), Pudil.