3
Četvrtak 28.07.2011.
19:53

Zvezda pobedila u Letoniji

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ventspils rezultatom 2:1 u Letoniji, u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Crveno-beli su do prednosti došli golom Andrije Kaluđerovića u 10. minutu, dok je izjednačenje domaćem timu doneo Kosmačovs minut pre kraja prvog poluvremena. Trijumf Beograđanima doneo je debitant Bruno Mezenga u poslednjim sekundama utakmice.

Trener Zvezde Robert Prosinečki može da bude veoma zabrinut nakon premijerne utakmice u sezoni, pošto su njegovi puleni odigrali jako slab meč. Istina, Zvezda je imala nekoliko solidnih akcija, pre svega u 10. minutu kada je nakon centaršuta Mikića Kaluđerović sjajno loptu zahvatio glavom i poslao je u mrežu.

U svakom slučaju, Ventspils je bio tim koji više pokazao u današnjem susretu. Letonci su posebno bili opasni u drugom poluvremenu kada su imali potpunu inicijativu, stvorivši pritom nekoliko šansi iz kojih je ozbiljno ugrožavan golman Bajković.

Najveći problem Crvene zvezde evidentno je odbrana, koja je, predvođena Tošićem i Mijailovićem, imala velikih problema sa Laizansom, Šibamurom i Višnjakovsom. Upravo je odbrana Beograđana potpuno zatajila u 44. minutu posle centaršuta Višnjakovsa iz slobodnog udarca, kada je Kosmačovs iskoristio kiks poslednje linije i poslao loptu u mrežu Bajkovića za 1:1.

Ipak, Zvezda je uspela da trijumfuje nakon što je Bruno Mezenga iskoristio pometnju u odbrani Ventspilsa u svom petercu. Lopta se nakon kornera odbila do njega, a Brazilcu nije bilo teško da sa par metara zakuca loptu u mrežu - 1:2!

U svakom slučaju, navijači Zvezde, njih oko 150 koji su bili na stadionu, ali i svi oni koji su gledali susret putem TV-a, sigurno sa velikom zabrinutošću i zebnjom čekaju revanš, koji je na programu u Beogradu 4. avgusta od 20.30 sati.