Četvrtak 22.10.2009.
23:02
Vestionline, Sportservis A

Pobeda Šahtjora, neredi u Amsterdamu

U četvrtak su odigrane utakmice 3. kolo Liga Evrope, Ajaks je sa 2:1 pobedio Dinamo, Benfika predvođena Havijerom Saviolom sa 5:0 rasturila Everton, Šerif iznenadio Tvente, Valensija osvojila bod protiv Slavije, dok je Salcburg zabeležio treći uzastopni trijumf.

Fudbaleri Šahtjora pobedili su u četvrtak na svom terenu Tuluz sa 4:0 i tako ostvarili i treću pobedu u Grupi J u Ligi Evrope.

Šahtjor je poveo već u osmom minutu golom Brazilca Fernandinja iz jedanaesterca, a vođstvo je duplirao Luiz Adrijano u 24. minutu. Treći gol za tim iz Donjecka postigao je Tomaš Hubšman u 39. a konačan rezultat postavio je Luiz Adrijano u 56. minutu, svojim drugim golom na meču.

Marko Pantelić i Miralem Sulejmani igrali su veći deo meča u pobedi Ajaksa nad Dinamom 2:1. Pantelić je na terenu bio do 74. minuta, kada ga je zamenio strelac drugog gola Denis Romedal, a Sulejmani je igrao četiri minuta duže.

Holandska policija saopštila je u četvrtak da je uhapsila u Amsterdamu nekoliko desetina navijača uoči utakmice između Ajaksa i Dinama iz Zagreba. U saopštenju se navodi da su većina uhapšenih huligana pristalice Ajaksa, koji su zadržani u pritvoru zbog narušavanja javnog reda.

Najveće iznenađenje je priredio moldavski šampion Šerif koji je slavio protiv Tventea sa 2:0, dok je Valensija odigrala samo 1:1 sa praškom Slavijom. Nikola Žigić je odigrao čitav meč, ali nije imao zapažen učinak.

Rezultatom 1:0 protiv Levskog, treću pobedu je zabeležio i Salcburg za koji je poslednjih 15 minuta odigrao Đorđe Rakić, dok Milan Dudić nije ulazio u igru. Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta u pobedi Lacija nad Viljarealom 2:1.

Pravi debakl doživeo je Everton na gostovanju Benfici 5:0, a novi neugodan poraz doživela je Herta u Berlinu, i to minimalnim rezultatom od Herenvena.