10:02 >> 12:08h

River Plata ispala u drugu ligu, rat na ulicama!

Fudbaleri River Plejta igraće naredne sezone drugu argentinsku ligu, prvi put u 110 godina dugoj istoriji kluba. Argentinski mediji ističu da je mnogo povređenih policajaca, ali i običnih građana, i da je policija čak morala da upotrebi suzavac kako bi rasterala podivljalu masu.

Navijači tukli fudbalere River Plate posle prvog meča, a posle drugog hteli linč

U revanš meču plej-ofa za opstanak najuspešniji klub Argentine je na prepunom ’Monumentalu’ odigrao 1:1 sa Belgranom, ali je ispao zbog poraza od 2:0 u prvom meču u Kordobi.

U revanšu je sve počelo odlično po River koji je poveo već u petom minutu golom Pavonea, ali domaćin u nastavku nije uspeo da obezbedi opstanak.

U 61. minutu je posle greške odbrane Rivera konačan rezultat postavio Fare, a nekoliko minuta nakon toga definitvno je sve bilo rešeno pošto je Pavone promašio penal i tako propustio poslednju nadu domaćina.

Poslednji minuti meča nisu ni odigrani pošto su navijači Rivera na 'Monumentalu' počeli da prave nerede, pa je i policija koja je brojala preko 2.200 lica, morala da interveniše i da vodenim šmrkovima rasteruje najvernije pristalice sa tribina.

Uplakani fudbaleri River Plejta su u pratnji velikog broja pripadnika obezbeđenja posle 15-ak minuta nekako napustili stadion.

Napadi na policajce simultano su krenuli na svim izlazima sa tribina, pa je policija tuka sve redom, tako da je među povređenima i dosta običnih građana koji su prisustvovali meču.

Gradske bolnice su ubrzo bile pune povređenih jer se haos preselio i na ulice Buenos Airesa. Policija je koristila suzavce, gumene metke, a helikopteri su nadletali grad. Zapaljeno je stotine automobila, kontejnera, jer su huligani napadali i palili sve što im se našlo na putu. Neredi su trajali do duboko u noć, a još se sabira broj povređenih i uhapšenih.