0
Nedelja 26.06.2011.
20:03

Partizan pobedio Metalist golom Jovančića

Fudbaleri Partizana pobedili su u Austriji ukrajinski Metalist iz Harkova minimalnim rezultatom, u drugom pripremnom meču na Alpima.

Postigao jedini gol na meču sa Metalistom - Vladimir Jovančić

Aleksandar Stanojević je meč u Bad Valtersdorfu počeo sa dva poslednja pojačanja srpskog šampiona, Aleksandrom Rankovićem na desnom beku i Brazilcem Pašekom Eduardom u napadu.

Partizan je u prvom delu diktirao tempo, a najbolju šansu imao je Eduardo koji je u 14. minutu pogodio stativu sa 20-tak metara. Šanse za pogodak imali su Vukić ali njegov šut zaustavio je golman Dišljenković, a Eduardu je u 30. sminutu tigao do nove šanse. Posle jakog sprinta sačuvao je loptu i pored uklizavanja Viljagre, ponovo je šutirao levom nogom iskosa sa 7-8 metara, ali je lopta završila na spoljnem delu mreže.

Stanojević je napravio pet izmena na poluvremenu. Izašli su Stojković, Vukić, Babović, Ilić i Šćepović, a šansu dobili Živković, Petrović, Tomić, Velingson i Jovančić.

Tempo nije opao ni u nastavku, viđeno je manje šansi ali i jedan gol, odlučio je Vladimir Jovančić u 70. minutu. Tomić je šutirao sa 25 metara po zemlji, Dišljenković je loše reagovao i ispustio loptu, a Jovančić sve dobro ispratio te vrhom kopačke loptu poslao pod prečku.

Do kraja meča viđena je još samodve polušanse koju su imali Ukrajinci preko Devića, ali je oba njegova udarca lako zaustavio golman Partizana Živković.

'Crno-beli' su pre dva dana odigrali 2:2 sa Olimpijom u Ljubljani u prvoj proveri na pripremama u Sloveniji. Partizan u rasporedu ima još dve provere. Za tri dana na programu je najozbiljnija sa norveškim šampionom Rozenborgom u Murskoj Suboti, a 2. jula u Mariboru će se sastati sa kijevskim Arsenalom.

Partizan (4-4-2): Stojković (Živković 45') - Ranković (Aksentijević 60'), Volkov (Davidov 60'), Savić (Otašević 60'), Ivanov (Stanković 60') - Medo (Saša Marković 60'), Babović (Tomić 45'), Vukić (Petrović 45'), S. Ilić (Velingson 45') - Šćepović (Jovančić 45'), Eduardo (Dijara 60'). Nisu igrali: Lazar Marković, Brašanac, Ninković, Babić i Frimpong.