Ponedeljak 14.12.2009.
00:26
Vestionline; Sportservis A

Trijumf "milionera" u Volfsburgu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostovanju aktuelnog šampiona Volfsburg rezultatom 3:1 u poslednjem meču 16. kola Bundeslige.

"Milioneri" iz Dortmunda su posao završili praktično posle deset minuta, pošto je Barios u 8. i 10. minutu pogađao mrežu domaćina za prednost od 2:0. Do kraja poluvremena Ovomojela je postigao i treći gol za goste. Čast Volfsburgu spasao je Brazilac Grafite u 54. minutu postigavši počasni gol za "vukove".

Ovom pobedom Dortmund se popeo na šesto mesto tabele sa 27 bodova, samo pet manje od lidera Leverkuzena koji je u ranije odigranim mečevima 16. kola Bundes lige, remizirao u Berlinu protiv Herte 2:2.

Sa druge strane, Volfsburg je ostao na 23 poena i nalazi se na sredini tabele.

U prvom meču današnjeg dana Štutgart je ispustio pobedu u poslednjim sekundama utakmice u Majncu 1:1.

Vodile su "švabe" još od 11. minuta golom Pogrebnjaka, ali je Polanski sa penala doneo bod Majncu. Prethodno je golman gostiju Jens Leman dobio crveni karton, nakon što je kao poslednji igrač odbrane skrivio penal.

Majnc - Štutgart 1:1 (0:1)