0
Nedelja 13.12.2009.
23:58

"Tobdžije" preokrenule na "Enfildu"

Fudbaleri Arsenala trijumfovali su na gostovanju Liverpulu rezultatom 2:1 (0:1) u derbi meču 16. kola Premijer lige.

Liverpul je igrao daleko bolje u prvom poluvremenu kada je propustio nekoliko izglednih prilika za gol. Ipak, prednost domaćima doneo je Dirk Kujt u 41. minutu, posle gužve u kaznenom prostoru Arsenala, najbolje se snašao Holanđanin i pored Galasa poslao loptu u mrežu za 1:0.

Međutim, u nastavku se dogodio potpuni preokret gostiju, i to najviše zahvaljujući defanzivcu Glenu Džonsonu. On je najpre postigao autogol u 50. minutu, a onda osam minuta kasnije, jednu loptu nespretno odbio do Aršavina koji je fantastičnim i preciznim šutom, od stative sproveo loptu u gol sa 20-tak metara, što se ispostavilo i da je konačan rezultat.

Interesantno, ovo je peti gol Rusa u duelima sa Liverpulom, pošto je prošle sezone na "Enfild Roudu" postigao sva četiri pogotka za svoj tim 4:4.

Ovom pobedom Arsenal se popeo na treće mesto sa 31 bodom, tri manje od drugoplasiranog Mančester Junajteda koji je u subotu poražen na "Old Trafordu" od Aston Vile sa 0:1.

Sa druge strane, Liverpul je i dalje na razočaravajućoj poziciji sedam sa samo 24 boda i čak šest poraza.