Nedelja 13.12.2009.
17:51

Pregled 16. kola italijanske Serije A

Lacio slavi Kolarova

U mečevima 16. kola italijanske Serije A Lacio je pogotkom Aleksandra Kolarova zabeležio pobedu posle 13 utakmica, Siniša Mihajlović debitovao je porazom na klupi Katanije, ekipa Palerma priredila je iznenađenje pobedom u Milanu, dok je Inter podelio bodove na gostovanju Atalanti.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov svojim golom je doneo pobedu Lacio, posle čak 13 odigranih mečeva u okviru Serije A u kojima se nisu radovali osvajanju kompletnog plena.

Rimljani su od kraja avgusta kada su u drugom meču od početka šampionata  pobedili Kjevo (2:1), morali da čekaju 16. kolo u kojem su ugostili ekipu Đenove, a minimalnu pobedu obezbedili su u 40. minutu, kada je najspretniji bio Aleksandar Kolarov.

"Nebeskoplavi" sada imaju 16 bodova i pobegli su sa dna tabele, na kojem je i dalje poslednja ekipa Katanije.

Siniša Mihajlović je porazom debitovao na klupi kluba sa Sicilije, a Katanija je na svom terenu izgubila od Livorna, golom Danilevičijusa u 87. minutu. Domaćin se držao dobro do sredine drugog poluvremena, kada je Maskara dobio crveni karton, pa su Mihajlovićevi izabranici, brojčano manji, ipak posustali u poslednjih nekoliko minuta meča, čime su ostali bez veoma važnih bodova u borbi za opstanak među najboljim klubovima Italije.

Veliko iznenađenje priredila je ekipa Palerma koja je trijumfovala na San Siru protiv Milana rezultatom 0:2. Drugoplasirana ekipa italijanskog šampionata posrnula je u drugom poluvremenu, a strelci za Sicilijance bili su Mikoli i Brešano, pa su "rosoneri" ostali na drugoj poziciji, sa pet bodova manje od lidera Intera koji je odigrao nerešeno na gostovanju Atalanti 1:1.

Meč u Bergamu otvorio je napadač Dijego Milito pogotkom u 15. minutu, ali je u nastavku Hoilanđanin Vesli Snajder dobio crveni karton, pa je brojčano jača Atalanta uspela da izjednači preko Tribokija u 81. minutu.

Na trećoj poziciji ostala je ekipa Juventusa koja je u subotu poražena u Bariju sa 3:1, a na četvrtom mestu je Parma koja je nastavila sa odličnim rezultatima i pobedama, pošto je na svom terenu savladala Bolonju sa 2:1.

Identičnim rezultatom u Veroni je slavio Kjevo protiv Fiorentine, a isti epilog viđen je u Sijeni, gde je domaći tim zabeležio pobedu protiv Udinezea.

Atalanta - Inter 1:1 (0:1)