0
Nedelja 13.12.2009.
00:49

Ibrahimović odlučio gradski derbi

U 14. kolu španske Primere, lider šampionata ekipa Barselone pobedila je gradskog rivala Espanjol pogotkom Zlatana Ibrahimovića iz penala, dok je u derbiju kola na "Mestalji", Iguain sa dva gola pomogao Realu da trijumfuje protiv Valensije 2:3.

Ekipa aktuelnog šampiona Španije i Evrope, Barselona pobedila je u gradskom derbiju ekipu Espanjola rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici odigranoj na "Nou Kampu" postigao je Zlatan Ibrahimović u 39. minutu iz penala koji je dosuđen nakon prekršaja nad Ćavijem Ernandezom.

Barselona sada ima 39 bodova, pet više od najvećeg rivala iz Madrida, ali i utakmicu više koju su odigrali sa Herezom (2:0), zbog učešća na klupskom prvenstvu sveta.

Fudbaleri Reala pobedili su večeras na "Mestalji" ekipu Valensije rezultatom 2:3 u derbi meču 14. kola španske Primere.

Opet je u redovima "kraljevskog kluba" sa dva gola blistao Gonzalo Iguain, a pobedu je obezbedio Garaj u 83. minutu, dok su pogotke za domaći tim postigli David Vilja u 59. i Hoakin u 80. minutu utakmice.

Iako se domaćin, posle golova Iguaina, dva puta uspešno vraćao u meč i stizao do poravnanja 2:2, rezervista Ezekilj Garaj je u 83. minutu odlično reagovao posle slobodnog udarca koji je izveo Ćabi Alonso i sproveo loptu u mrežu.

Ranije večeras Atletiko Bilbao je u gostima savladao Saragosu sa 1:2. Golove za klub iz Baskije postigli su Domingez u 61. i Laskurain u 81. minutu, a jedini gol za domaće dao je Diogo u 90. minutu.

Atletik je novim trijumfom nastavio uspešnu seriju, pošto je ekipa u poslednjih devet mečeva doživela samo jedan poraz, uz pet pobeda i tri remija. Sa druge strane, ekipa Saragose se posle novog poraza nalazi pod velikim pritiskom, pošto je u poslednjih pet kola osvojila samo jedan bod.

Saragosa - Atletik Bilbao 1:2 (0:0)