0
Subota 12.12.2009.
18:16

Aston Vila srušila šampiona na "Old Trafordu"

U okviru 16. kola engleske Premijer lige prvi neuspeh na svom terenu doživeo je aktuelni šampion Mančester Junajted koji je na "Teatru snova" poražen od Aston Vile sa 0:1. Na tabeli su i dalje prvi fudbaleri Čelsija koji su kao domaćini remizirali protiv Evertona 3:3.

Aktuelni šampion Premijer lige ekipa Mančester Junajteda doživela je četvrti poraz, a prvi neuspeh na svom "Old Trafordu" u okviru nove sezone engleskog šampionata. Nakon velikog "potopa" protiv Liverpula još prošle sezone (1:4), "skalp" domaćinu uzela je ekipa Aston Vile i to minimalnim rezultatom 0:1, a jedini gol na utakmici postigao je Gabrijel Agbonlahor u 21. minutu.

Za "đavole" je igrao i srpski reprezentativac Nemanja Vidić koji se oporavio od gripa, ali to nije mnogo pomoglo izabranicima Aleksa Fergusona koji su napadali i imali više od igre, ali nisu bili efikasni. Aston Vila je prvim trijumfom na "Teatru snova" još od davne 1983. godine, popela treću poziciju, dok je Junajted ostao drugi sa tri boda zaostatka za vodećim Čelsijem koji je na svom "Stamford Bridu" odigrao nerešeno protiv Evertona rezultatom 3:3.

Kišu golova u Londonu počeo je golman domaćih Petar Čeh auto golom već u 12. minutu, ali su prvo Drogba pa potom Anjelka za svega deset minuta preokrenuli rezultat u korist "plavaca". Na odmor se ipak otišlo nerešenim rezultatom, pošto je Jakubu Ajekbeni postigao gol za Everton u poslednjem momentu prvog poluvremena za 2:2.

Čelsi je u nastavku nastavio da stiska goste i da stvara šanse, što se isplatilo već u 59. minutu kada je Drogba na drugu asistenciju našeg reprezentativca Baneta Ivanovića ponovo doneo prednost domaćinu za 3:3. Ipak, bod Evertonu doneo je napadač Luis Saha prelepim golom u 64. minutu. Najbolji pojedinac meča Drogba je ispucao loptu koja se od leđa napadača odbila u mrežu.

Istim rezultatom 3:3 završen je meč na "Riboku" između Boltona i Mančester Sitija. Kod domaćina se najviše istakao Hrvat Ivan Klasnić sa dva gola, a isti uspeh imao je i napadač gostiju Karlos Tevez.

Vulverhempton u kojem je od prvog minuta igrao i Nenad Milijaš ostvario je veoma važnu pobedu na gostovanju Totenhemu minimalnim rezultatom 1:0.

Strelac jedinog gola vrednog tri boda na "Vajt Hart Lejnu" bio je Dojl već u 3. minutu utakmice, i to na centaršut srpskog reprezentativca, pa se Vulvsi polako izvlače iz zone ispadanja i sada su na 17. mestu.

Bez pobednika bilo je na utakmici između Stouka i Vigana 2:2, Barnlija i Fulama 1:1, Sandrlenda i Portsmauta 1:1, dok u duelu Hala u Blekburna nije ni bilo golova.

U nedelju se igra derbi meč ovog kola, u kojem se na "Enfild Roudu"sastaju Liverpul i Arsenal od 17 časova.