2
Sreda 25.05.2011.
19:01

Partizan osvojio četvrtu uzastopnu titulu!

Fudbaleri Partizana osvojili su četvrtu uzastopnu titulu u Superligi Srbije kolo pre kraja takmičenja.

Slavljenički šampanjac u rukama fudbalera Partizana

Partizan je u Čačku igrao sa Metalcem bez pobednika 1:1 u 29. kolu nacionalnog šampionata, a u dosadašnjem delu sezone osvojio je 73 boda, pa su tako crno-beli osvojili 23. titulu u istoriji kluba.

Partizan je u Čačku poveo golom Stefana Babovića u 51. minutu, a izjednačio je Betoligar u 73. minutu, što je bilo dovoljno da otpočne veliko slavlje crno-belih.

Na drugom mestu nalazi se Crvena zvezda sa 67, koliko ima i trećeplasirana Vojvodina, pa će poslednje kolo u kojem najtrofejni srpski klub gostuje u Novom Sadu, odlučiti o konačnom plasmanu u vrhu tabele.

Crvena zvezda je igrala sa Spartakom bez pobednika 2:2, a Smederevo i Vojvodina su takođe podelili bodove jer su odigrali bez golova.

Gosti iz Subotice su na Marakani poveli golom Noskovića u 48. minutu. Zvezda je izjednačila preko Kaluđerovića u 65. minutu. Vođstvo crveno-belima doneo je Tošić u 85. minutu, a konačan rezultat postavio je Milanković u 87. minutu.

Sloboda PS je u Lučanima golom Kovačevića sa penala u 73. minutu pobedila Inđiju 1:0. Gosti su bili bolji rival tokom celog meča, a promašili su i penal u finišu utakmice.

Rad je bio bolji od BSK Borče 1:0 golom Kojića u 67. minutu, čime je osigurao četvrto mesto, a Jagodina i Borac igrali su 1:1, kao i Čukarički i Hajduk, dok u meču Javor - OFK Beograd nije golova.

Čukarički je poslednji sa pet poena, dok Inđjija na 15. mestu ima 23. Hajduk je 14. sa 26, a Metalac je zauzeo 13. poziciju sa 29.

Metalac - Partizan 1:1 (0:0)