0
Subota 21.05.2011.
21:07

Partizan na bod od nove titule

Fudbaleri Partizana pobedili su na svom terenu ekipu Čukaričkog rezultatom 4:0 u poslednjem meču 28. kola Superlige Srbije.

Partizan samo teoretski može ostati bez šampionske titule

Golove za crno-bele postigli su Miljković u 53, Tejgo u 60. i Šćepović u 69. i Iliev u 87. minutu.

Partizan se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 72 boda, dok Vojvodina koja je pobedila Inđiju 1:2 i Crvena zvezda koja je izgubila od Borca u Čačku 2:0 imaju po 66. Crno-belima je za novu šampionsku titulu dovoljno da osvoje samo jedan bod u naredna dva kola.

Prvu šansu na večerašnjoj utakmici imao je Medo u devetom minutu, ali je šutirao visoko preko gola. Partizan je nastavio sa napadima, a šanse nisu iskoristili Vukić u 23. i Iliev u 25. minut. Crno-beli su novu priliku imali u 30. minutu, ali je golman čČukaričkog odlično intervenisao. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, iako su Krstajić, Iliev, Kamara i Ilić imali idealne šanse da crno-bele dovedu u vođstvu.

Partizan je zaigrao angažovanije u drugom delu meča, a domaći su u vođstvo stigli u 53. minutu. Davidov je odlično centrirao sa leve strane, a Tomić je glavom šutirao ka golu gostiju. Filipović je izbacio loptu sa gol linije, a onda je Miljković glavom pogodio mrežu Čukaričkog.

Samo sedam minuta kasnije novi gol za crno-bele. Tejgo je odlično reagovao posle pasa Ilića i loptu je smestio u mrežu. Šćepović je u 69. minutu postigao treći gol za klub iz Humske. Konačan rezultat postavljen je u 88. minutu. Tomić je izveo penal, koji je arbitar dosudio posle prekršaja nad Ilievim. Tomić je šutirao sa 11 metara, ali je golman odbranio. Na loptu je natrčao Iliev i smestio je u mrežu.

Trener fudbalera Partizana Aleksandar Stanojević rekao je da je zadovoljan igrom svog tima protiv Čukaričkog i da očekuje da crno-beli u sredu obezbede četvrtu uzastopnu titulu prvaka Srbije.

"Bili smo dominantni, strpljivi do samog kraja i nismo se opustili. Igrali smo dobro, u onom prepoznatiljivom ritmu koji smo imali tokom cele sezone", rekao je Stanojević

Partizanu j e u preostala dva kola prvenstva potreban još jedan bod kako bi postao šampion, pošto Crvena zvezda i Vojvodina dele drugo mesto sa šest bodova zaostatka.

"Već večeras idemo u karantin, kako bismo u sredu trijumfovali u prvenstvu u kojem smo, ipak, najvisše pokazali ove sezone", kazao je Stanojević.