1
Subota 14.05.2011.
17:26

Dortmund poslao Ajntraht u Cvajtu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na svom terenu ekipu Ajntrahta rezultatom 3:1 u meču poslednjeg, 34. kola Bundeslige, čime su ekipu iz Frankfurta poslali u drugu nemačku ligu.

Navijači Dortmunda proslavili titulu

Golove za domaći klub postigli su Barios u 68. i 90. minutu, kao i Vasoski (autogol) u 72. minutu. Domaći su promašili dva penala, pošto je Barios bio neprecizan u 12, a Dede u 81. minutu. Jedini gol za goste dao je Rode u 46. minutu, dok je Antraht meč završio sa 10 igrača, pošto je u 80. minutu isključen Tič-Rivero.

Dortmund je još ranije obezbedio titulu u Bundesligi, dok je Ajntraht ovim porazom ispao u drugu nemačku ligu. Novim šampionima Bundeslige uručen je šampionski pehar uoči meča sa Ajntrahtom.

Dortmund i Leverkuzen igraće u Ligi šampiona, dok će Bajern morati u kvalifikacije za najkvalitetnije evropsko klupsko takmičenje.

U Ligi Evrope igraće Hanover i Majnc. Iz Bundeslige ispali su Ajntraht i Sent Pauli, dok će Borusija iz Menhengladbaha igrati u baražu za opstanak.