1
Subota 23.04.2011.
17:11 >> 21:30h

Preokret Intera, trijumf Fiorentine i Milana

U 34. kolu italijanske Serije A Inter je preokretom pobedio Lacio sa 2:1, Fiorentina je trijumfovala na gostovanju Kaljariju 1:2, Roma je minimalnim rezultatom dobila Kjevo, kao i Milan ekipu Breše, Napoli je izgubio u Palermu 2:1, dok je veoma važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila Ćezena i to na gostovanju Bolonji 0:2.

Dvostruki strelac za Fiorentinu na Sardiniji - Alesio Ćerči

Fiorentina je u gostima nadigrala Kaljari 2:1. Oba gola za tim iz Firence postigao je Alesio Ćerči u 45. i 50. minutu. Jedini strelac za domaći tim bio je Kosu u 46.

Klub koji vodi srpski stručnjak Siniša Mihajlović ovom pobedom se popeo na odličnu devetu poziciju sa 46 skupljenih bodova.

Prvo mesto na tabeli drži Milan koji je pobedom u Breši golom Pata skupio 74 bodom, dok je Inter drugi sa 66, pošto su u Milanu preokretom došli do pobede nad ekipom Lacija rezultatom 2:1 u derbi meču 34. kola Serije A.

Meč je loše počeo za Inter, pošto je u 22. minutu isključen golman Žulio Cezar posle starta nad jednim protivničkim igračem u svom šesnaestercu. Sudija je pokazao na penal, a Zarate je dva minuta kasnije bio precizan sa 11 metara.

Domaći su izjednačili golom Veslija Snajdera u 40. minutu, a pobedu "nero-azurima" doneo je Samjuel Eto u 53. Gosti su takođe završili utakmicu sa igračem manje, pošto je u 66. minutu isključen Mauri.

Roma je na svom terenu savladala Kjevo 1:0, a jedini pogodak postigao je Simone Perota u četvrtom minutu, čime su se Rimljani učvrstili na šestoj poziciji Serije A.

Palermo je na svom terenu pobedio Napoli sa 2:1, čime ga je udaljio od borbe za titulu, a Parma je u gostima iznenadila i pobedila ekipu Udinezea rezultatom 2:0.

Ćezena je nastavila seriju odličnih rezultata, pošto je u gostima bila bolja od Bolonje 2:0, Đenova na svom terenu pobedila Leće sa 4:2, dok je Sampdorija bila bolja od Barija sa 1:0.