0
Sreda 20.04.2011.
20:02

Crvena zvezda "petardirala" Slobodu

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu Slobodu Point Sevojno rezultatom 5:1 u poslednjem meču 23. kola Superlige Srbije.

Pet komada pred 'večiti derbi' - fudbaleri Crvene zvezde proslavljaju pobedu

Golove za "crveno-bele" postigli su Ćosić u 28, Lazović u 55, Kaluđerović u 66, Borha u 77. i Evandro u 90. minutu. Jedini strelac za Slobodu bio je Lazić u 35. minutu.

Crvena zvezda je iskoristila prvu šansu na utakmici i u 28. minutu povela golom Ćosića. On je prihvatio loptu ispred kaznenog prostora Slobode, a potom je odigrao dupli pas sa Lazovićem, a onda je rutinski po zemlji pogodio mrežu gostiju. Ovo je bio prvi gol Ćosića u dresu Crvene zvezde.

Sloboda je uspela da izjednači u 35. minutu. Ademović je petom proigrao Pavićevića, koji je proigrao Lazića, koji je levom nogom zakucao loptu u mrežu Bajkovića. Do kraja prvog poluvremena obe ekipe su propustile po jednu šansu. Jevtić prvo nije iskoristio šansu za Zvezdu, a onda i Šunjevarić za goste. Crvena zvezda je u finišu prvog poluvremena mogla da povede, ali je Mikić pogodio stativu.

Zvezda je zaigrala angažovanije u drugom delu meča, a domaći su poveli u 55. minutu. Lazović je dobio loptu na sredini terena, a onda je sa oko 20-ak metara preciznim udarcem pogodio mrežu Slobode.

Crveno-beli su postigli treći gol u 66. minutu. Borha je odlično centrirao, a Kaluđerović sa pet metara glavom savladao golmana Slobode. Borha je 78. minutu u kaznenom prostoru dobio sjajnu dubinsku loptu, a onda je sjajnim udarcem pogodio mrežu rivala. Domaći su do kraja meča propustili još nekoliko šansi da ubedljivije savladaju Užičane, ali promene rezultata nije bilo.

Konačan rezultat postavljen je u 90. minutu. Evandro je iz slobodnog udarca sa više od 20 metara lepim udarcem zatresao mrežu Božovića za konačnih 5:1.

Prvo mesto na tabeli drži Partizan koji je nakon pobede u Smederevu 1:4 skupio 59 bodova, koliko ima i drugoplasirana Crvena zvezda.

Trener fudbalera Crvene zvezde Robert Prosinečki čestitao je igračima na igri.

"Čestitam mojim igračima na pobedi, posebno na igri u drugom poluvremenu. U subotu igramo najvažniju utakmicu u ovom prvenstvu, i igrači su već bili mislima u njoj, što se i videlo. Sloboda je bila fenomenalna u prvom poluvremenu, bolja od nas. Imali su dve odlične šanse, iz jedne su postigli gol", rekao je Prosinečki i dodao:

"U drugom poluvremenu smo bolje zaigrali, i potpuno smo dominirali. Lazović je dao sjajan gol, ali onda smo borbenošću došli do toga da osvajamo 'ničije lopte', da nam bekovi izađu visoko, a tada smo najopasniji. Svi golovi su bili prelepi, ali sada nećemo da stvaramo euforiju na samo tri dana pred meč sa Partizanom. Žao mi je što neće biti naših navijača, ali ja tu ništa ne mogu promeniti".