1
Subota 16.04.2011.
23:55

Remi Reala i Barselone u 'El Klasiku'

Fudbaleri Reala i Barselone igrali su u Madridu bez pobednika 1:1 u derbi meču 32. kola španske Primere.

Po jedan gol sa penala - Ronaldo i Mesi

Gosti su poveli u 52. minutu pogotkom Lionela Mesija sa penala. Bod "kraljevskom klubu" doneo je Kristijano Ronaldo u 82. minutu, takođe, s "bele tačke".

Barselona se nalazi na prvom mestu na tabeli sa 85 bodova, dok je Real drugi s 77 poena. Do kraja šampionata u Primeri ostalo je još šest kola.

Barselona je bila bolji rival na početku meča, a Katalonci su prvi imali šansu u 19. minutu preko Mesija, koji je bio neprecizan. Tri minuta kasnije Ronaldo je pokušao da iznenadi golmana Barselone, ali je njegov udarac završio preko gola. Barselona je najveću šansu za postizanje gola u prvom poluvremenu imala u 43. minutu. Vilja i Mesi su izigrali odbranu domaćih, ali je udarac Argentinca sa oko 16 metara zaustavio golman Kasiljas.

Gosti su nastavili sa dobrom igrom i u drugom poluvremenu, a Katalonci su do vođstva stigli u 53. minutu. Albiol je srušio Davida Vilju u kaznenom prostoru Reala, a sudija je pokazao na penal. Albiol je dobio crveni karton, a Mesi je bio siguran sa 11 metara.

Konačan rezultat postavljen je u 82. minutu. Alveš je oborio Marsela u šesnaestercu gostiju, a sudija je ponovo pokazao na penal. Siguran sa 11 metara bio je Kristijano Ronaldo.

U ostalim mečevima Valensija je bila sigurna na gostovanju fenjerašu Almeriji sa 0:3, dok je poraz zabeležila Sevilja na gostovanju Hetafeu 1:0, golom Mikua.

Važnu pobedu u borbi za opstanak zabeležila je ekipa Malage koja je dočekala Majorku i isprašila je rezultatom 3:0. Dva gola postigao je Baptista, a jedan je delo Fernandeza.