0
Četvrtak 14.04.2011.
23:32

LE: Tri 'Portugalca' i Viljareal u polufinalu

Fudbaleri Porta, Benfike i Brage uspešno su prebrodili revanš mečeve četvrtfinala Lige Evrope, a društvo u predstojećoj borbi za finale praviće im još i španski Viljareal.

Fudbaleri Portoa zabili deset komada za 180 minuta protiv moskovskog Spartaka

Fudbaleri Porta demolirali su Spartak u Moskvi rezultatom 5:2 i tako potvrdili jednako ubedljivu pobedu iz prvog susreta, kada je u mreži ruske ekipe takođe završilo pet komada (5:1).

Dvostruki šampion Evrope i sveta u polufinalu se sastaje sa španskim Viljarealom, koji je eliminisao holandski Tvente. Viljareal je u prvom meču stekao kapital koji nije bilo lako prokockati (5:1), ali se na tome nije zaustavio, već je i u revanšu slavio ubedljivu pobedu na gostovanju u Holandiji 1:3 (1:0).

Bajrami je doveo domaću ekipu u prednost u 32. minutu, da bi u drugom poluvremenu sva nadanja Tventea pala u vodu, nakon dva dosuđena jedanaesterca španskom timu. Egzekutori sa bele tačke bili su Rosi i Ruben, a konačan rezultat postavio je Kani u 89. minutu.

U finale Lige Evrope plasiraće se najmanje jedan tim iz portugalskog šampionata, pošto će drugi polufinalni par činiti Benfika i Braga! Nakon sjajne partije u prvoj utakmici i pobede nad PSV-om (4:1), Benfika se odbranila i na gostujućem terenu, remiziravši sa holandskim predstavnikom - 2:2.

Iako su već u 25. minutu gubili sa 2:0 (strelci Džudžak i Lens), portugalski klub izjednačio je golovima Luisaoa i Kordoza, pa je bez većih problema eliminisao PSV, ukupnim rezultatom 6:3.

Najmanje uzbuđenja bilo je u duelu Brage i kijevskog Dinama, koji je završen bez golova. Portugalci su, međutim, u prvoj utakmici postigli gol na gostujućem terenu (1:1), koji su u revanšu 60 minuta čuvali sa igračem manje, jer je isključenCezar.